Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leasing - nowe auto na atrakcyjnych warunkach

0
Podziel się:

Osiem procent w ciągu trzech lat, wykup samochodu za 1 procent i pełne ubezpieczenie. To oferta lepsza od większości oferowanych przez banki kredytów.

Leasing - nowe auto na atrakcyjnych warunkach

Osiem procent w ciągu trzech lat, wykup samochodu za 1 procent i pełne ubezpieczenie. To oferta lepsza od większości oferowanych przez banki kredytów.

Każdy z nowych modeli Skody można teraz sfinansować dzięki najnowszej leasingowej ofercie. Pierwszą wpłatę nabywca określa sam – może ona wynieść od 20 do 45 procent wartości samochodu. To rozwiązanie pozwala na elastyczne dostosowanie kosztów i opłat, ponoszonych w całym okresie finansowania.
Niewysoki narzut na cenę samochodu pokrywa też ubezpieczenie gwarantowane przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy. Opcje dobrać można według własnych preferencji, podstawowe zawierają pełną ochronę Auto Casco oraz ubezpieczenie na życie.
Pakiet ubezpieczeniowy kosztuje zaledwie 790 złotych rocznie – to jedna z najtańszych ofert na rynku.

Firma zarobi na podatku

Leasing to propozycja szczególnie atrakcyjna dla przedsiębiorców. W odróżnieniu od kredytu pełną wartość rat można wpisać w koszty uzyskania przychodu, dzięki czemu znacząco zmniejsza się płacony podatek dochodowy.
Przy najniższej racie leasingowej, jaką oferuje Skoda, czyli kwocie 683 złotych netto miesięcznie, roczny zysk na PIT dla podatnika opodatkowanego „liniowo”, czyli stawką 19 procent to niemal 1600 złotych. Dla spółki, opodatkowanej 18-procentowym CIT-em to 1478 złotych.
Niewysoki, bo 1-procentowy, koszt wykupu samochodu po upływie okresu leasingowania, pozwala na zapewnienie firmie transportu służbowego niewysokim nakładem środków.

Zakup w tym roku pozwoli odliczyć VAT

Od stycznia, według zapowiedzi rządu, zniknąć ma możliwość odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego przy zakupie tak zwanych „aut z kratką”, czyli samochodów posiadających homologację ciężarową, o ładowności przekraczającej pół tony.
Jednak w przypadku podpisania umowy leasingowej do końca grudnia, prawo do zmniejszenia należnego VAT pozostanie. Dzięki temu przedsiębiorcy zaoszczędzą na zakupie auta 13 procent jego ceny brutto.

W tym roku przedsiębiorcy mogą też jeszcze skorzystać z odliczenia podatku od towarów i usług zawartego w cenie paliwa wykorzystywanego do aut z homologacją, o ładowności od 0,5 do 3,5 tony. Od 2011 roku prawo to zostanie na mocy decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na dwa lata zawieszone.

Kredyt droższy od leasingu

Osiem procent w skali trzech lat to koszty znacznie niższe od oprocentowania, które naliczają średnio banki za udzielenie kredytu. Obecnie oferty kredytowe wahają się od 7,8 do 11 procent rocznie, czyli niemal trzykrotnie więcej, niż opłata za leasingowanie. Przykładowo, przy modelu Skoda Fabia wartym 33 500 złotych w trzyletnim kredycie z 20-procentową pierwszą wpłatą zapłacimy co miesiąc 860 złotych. W tym samym czasie rata leasingowa za ten model to 683 złote. Na przestrzeni 36 miesięcy zyskujemy więc 6 372 złote.

Uproszczone procedury – czyli nie trać czasu na darmo

Szczególnie ważne dla przedsiębiorców jest zminimalizowanie formalności, jakie Skoda oferuje przy zakupie i leasingu. Wszystkie sprawy związane z umową załatwić możemy na miejscu, w salonie sprzedaży. Potrzebny będzie wpis do ewidencji działalności gospodarczej, REGON, NIP i dowód osobisty.

vat
wiadomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)