Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit 2013
17.01.2014 16:32

Ministerstwo Finansów poradzi podatnikom płacącym ryczałt jak się rozliczyć

W najbliższy wtorek eksperci MF będą czekać na telefony od podatników rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ginasanders/Dreamstime)

21 stycznia eksperci Ministerstwa Finansów będą udzielać podatnikom płacącym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych telefonicznych informacji na temat rozliczeń za 2013 r. - poinformowała dzisiaj rzeczniczka prasowa MF Wiesława Dróżdż.

Dróżdż wyjaśniła, że w najbliższy wtorek eksperci MF będą czekać na telefony od podatników rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Chodzi o osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą oraz osiągające przychody z tzw. najmu prywatnego, które mają wątpliwości związane z wypełnieniem deklaracji za 2013 r.

Pracownicy ministerstwa będą dyżurować pod numerem telefonu (22) 694 50 22 w godzinach 10.00-12.00. _ Eksperci pomogą również wypełnić PIT- 16A, i PIT-19A. Kolejny dyżur telefoniczny z tego zakresu tematycznego zaplanowaliśmy na 28 stycznia _ - zapowiedziała rzeczniczka. Dodała, że można również korzystać z tzw. aplikacji pytaniowej, która znajduje się na stronie www.szybkipit.pl. Można tam zadawać pytania związane z rozliczeniem rocznym.

Podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej, od przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych podobnych umów powinni rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca stycznia.

Chodzi o deklarację PIT-28, która dotyczy opodatkowania zeszłorocznych przychodów podatkiem ryczałtowym. _ Zeznanie PIT-28 mamy obowiązek złożyć do dnia 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym - czyli do 31 stycznia 2014 r., kierując je do urzędu skarbowego właściwego według naszego miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego _ - wyjaśniło w komunikacie ministerstwo.

Deklaracje można też złożyć w urzędzie skarbowym, gdzie otrzymamy potwierdzenie; nadać listem poleconym w placówce Poczty Polskiej; wrzucić do _ urzędomatu _, który może być umieszczony nie tylko w urzędzie skarbowym, ale także w innych miejscach, np. w urzędzie gminy.

_ Zeznanie PIT-28 można wysłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W ten sam sposób składa się również korektę tego zeznania. Można to zrobić, korzystając z interaktywnego formularza lub z darmowej i wygodnej aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów _ - przypomniano.

Zarówno formularz jak i aplikacja dostępne są na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl. Dowodem złożenia zeznania w tej formie jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia zeznania przez system e-Deklaracje.

Rozliczając się na formularzu PIT-28 można korzystać z przysługujących ulg i odliczeń, przewidzianych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

_ Podatnicy opłacający podatek dochodowy w formie karty podatkowej oraz opłacający zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów osób duchownych mogą również drogą elektroniczną przekazać roczną deklarację o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od podatku (PIT-16A, PIT-19A) - w terminie do 31 stycznia 2014 r. _ - dodano w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekomendują wprowadzenie nowych podatków Przyjęty dzisiaj przez Komitet Stały RM projekt przewiduje wprowadzenie szeregu zmian.
Kto musi rozliczyć PIT do końca stycznia? Deklarację PIT-28, która dotyczy opodatkowania zeszłorocznych przychodów podatkiem ryczałtowym, składamy do końca tego miesiąca.
Pracodawca wypełni za nas PIT, jeśli... Do 10 stycznia pracownik może zwrócić się do swojego pracodawcy, by wypełnił za niego zeznanie podatkowe za zeszły rok.
Fałszowała PIT-y, by pomagać fundacjom Procedury kontrolne w urzędzie zadziałały. Pracownica została zwolniona w trybie natychmiastowym.
Tagi: pit 2013, rozliczenie, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz