Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Są oczkiem w głowie Morawieckiego. Wicepremier chce im ułatwiać życie

Są oczkiem w głowie Morawieckiego. Wicepremier chce im ułatwiać życie

Morawiecki podkreślił, że małym i średnim przedsiębiorstwom trzeba podziękować za "stan polskiego budżetu". Fot. Adam Staśkiewicz/East News
Morawiecki podkreślił, że małym i średnim przedsiębiorstwom trzeba podziękować za "stan polskiego budżetu".

- Małe i średnie przedsiębiorstwa są dla nas oczkiem w głowie. Chcemy im ułatwiać życie z punktu widzenia relacji z urzędami skarbowymi, z Krajową Administracją Skarbową - powiedział w czwartek we Wrocławiu wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju i finansów odwiedził w czwartek wrocławską firmę informatyczną Insert. - To jedna z tych firm, które obsługują wiele małych i średnich polskich firm - mówił Morawiecki.

Dodał, że małe i średnie przedsiębiorstwa są dla polskiego rządu oczkiem w głowie. - Dla nich przygotowujemy rozwiązania regulacyjne, pakiet wierzycielski, pakiet sukcesyjny, pakiet deregulacyjny czy zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego. Przede wszystkim chcemy jednak ułatwić im życie z punktu widzenia relacji z urzędami skarbowymi, z Krajową Administracją Skarbową - mówił Morawiecki.

Morawiecki: Polsce nie grozi zaciskanie pasa

 

 

Wicepremier podkreślił, że takie firmy, jak Insert mogą być dobrym wskaźnikiem kondycji gospodarki.

- Ta firma sprzedaje oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Słyszałem, że ma ona coraz więcej zamówień i pytań o rozwój produktów - mówił.

Morawiecki podkreślił, że małym i średnim przedsiębiorstwom trzeba podziękować za "stan polskiego budżetu".

- Mamy historyczną nadwyżkę budżetową, a przy tym realizujemy wielki program społeczny, na który wydajemy 50 mld zł. Nie zwiększyliśmy deficytu budżetowego, będzie on niższy średniorocznie niż w poprzednich latach, znacznie niższy i procentowo, i w wartościach absolutnych - mówił wicepremier.

Insert to wrocławska firma produkująca oprogramowanie komputerowe dla małych i średnich firm. To programy m.in. do obsługi sprzedaży, księgowości czy systemów kadrowo-płacowych. Dotychczas spółka sprzedała ponad 640 tys. licencji na swoje oprogramowanie, z których korzysta ponad 360 tys. przedsiębiorstw.

autor: Piotr Doczekalski

msp, podatki, firmy, morawiecki
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Real
2017-11-07 19:13
To znaczy, ze trzeba sie bać. Moze już zamykać firmę.
berta
2017-11-06 09:29
Panie Premierze a co z nieuczciwą konkurencją z UBEREM Kiedy oni zainstalują kasy fiskalne zrobią licencje badania lekarskie i psychologiczne ,zgłoszą działalność gospodarczą zaczną płacic podatek zus tak jak szewc fryzjer kierowca i inni
asd
2017-10-07 07:51
Na razie wicepremier zarzyna małe firmy podatkami, opłatami, kontrolami. Za to duże zagraniczne zwalnia z podatków w specjalnych strefach ekonomicznych
Pokaż wszystkie komentarze (27)