Notowania

kontrola
26.03.2010 14:07

Nie będzie odsetek, jeśli kontrola skarbowa trwa za długo

Jeżeli kontrola przeprowadzana przez UKS trwa dłużej niż pół roku, od domiaru nakazanego przez kontrolerów nie będzie trzeba płacić odsetek za zwłokę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dscott/iStockphoto)

Jeśli kontrola prowadzona przez Urząd Kontroli Skarbowej będzie trwać dłużej niż 6 miesięcy, za okres ten nie będą podatnikom naliczane odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych, chyba że kontrola przedłuży się z winy podatnika - zdecydowali senatorowie.

Senat przyjął w piątek w całości nowelizację ustawy o kontroli skarbowej. Według nowych przepisów odsetki nie będą naliczane za okres od dnia wszczęcia postępowania kontrolnego do dnia doręczenia decyzji wydanej w pierwszej instancji, w przypadku gdy decyzja nie została doręczona w terminie 6 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania kontrolnego.

Zasada ta nie będzie stosowana, gdy kontrola przedłuży się z przyczyn niezależnych od inspektora kontroli skarbowej, np. z winy podatnika.

Dzięki nowelizacji kontrolowani przez inspektorów skarbowych podatnicy będą korzystać z takich samych praw jak podatnicy, wobec których postępowania prowadzą organy podatkowe (urzędy skarbowe).

Termin wejścia w życie nowelizacji to 1 lipca 2010 r.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ ZUS może skontrolować kilka razy to samo ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/zus;moze;skontrolowac;kilka;razy;to;samo,133,0,601989.html )
* [ Kasy fiskalne i e-handel na celowniku fiskusa ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/kasy;fiskalne;i;e-handel;na;celowniku;fiskusa,22,0,601622.html )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kontrola, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz