Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowoczesna składa projekty ustaw gospodarczych

Nowoczesna składa projekty ustaw gospodarczych

Ryszard Petru Fot. money.pl
Ryszard Petru

Nowoczesna złoży w Sejmie dwa nowe projekty ustaw. Pierwszy dotyczy obniżki podatku CIT dla małych i średnich firm do 15 procent. Drugi, jak dodaje Ryszard Petru, ma umożliwić tym podmiotom przyspieszoną amortyzację środków.

- Chodzi o to, by firmy firmy inwestujące mogły szybciej odliczać w koszty poniesione wydatki majątkowe. Dzięki temu, będziemy zachęcać polskie przedsiębiorstwa do inwestycji, a inwestycje są podstawą wzrostu gospodarczego i wyższych wynagrodzeń w przyszłości - objaśnia lider .Nowoczesnej.

Petru zapowiada, że przed złożeniem projektów w Kancelarii Sejmu, zamierza przedyskutować ich założenia z wicepremierem i ministrem rozwoju, Mateuszem Morawieckim.

- Skierowałem do ministra pismo z prośbą o spotkanie. Chcę dowiedzieć się, które elementy z naszych propozycji, miałyby szansę na poparcie rządu czy władz - zaznacza.

Pierwotnie, obniżenie podatku CIT do 15 procent dla małych i średnich firm zapowiadało właśnie Prawo i Sprawiedliwość.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
olo922
46.175.226.* 2016-02-25 14:10
rumun do rumuni ;)))
muchomorek2011
217.99.217.* 2016-02-08 12:17
Gdyby Petru znał przepisy podatkowe obecnie obowiązujące to by wiedział o zasadzie de minimis. Ot takie obiecywanie gruszek na wierzbie wczesną wiosną.
Prywatny dłubek
178.43.48.* 2016-02-04 13:42
Majstrowanie przy CIT niewiele wnosi.Większość małych firm rozlicza się przez PIT.
Dobra zmiana dla takich przedsiębiorców to byłaby obniżka PIT na powiedzmy 15%,podniesienie kwoty wolnej od podatku,podwyższenie progu dla obowiązku VAT i obowiązku zainstalowania kasy fiskalnej.
No i oczywiście obniżenie kosztów pracy najemnej /ZUS,PIT,FP,FGŚP,itp./
Zobacz więcej komentarzy (7)