Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
auto z kratką
20.10.2009 17:05

Odliczenia dla aut z kratką na razie zostają

Ulgi podatkowe dla posiadaczy takich samochodów miały być zawieszone na trzy lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Rząd utrzymał prawo do odliczenia VAT od aut z kratką. Rada Ministrów nie zgodziła się na propozycje resortu finansów, by na trzy lata zawiesić prawo do odliczenia VAT od paliwa do takichsamochodów - poinformował PAP .

Chodzi o projekt założeń do nowelizacji ustawy o VAT, który miał czasowo znieść prawo do pełnego odliczenia VAT w przypadku zakupu auta z kratką i paliwa do takiego samochodu. Projekt MF uzyskał wcześniej zgodę Brukseli.

- _ Rada Ministrów poprosiła jednak ministra finansów, by jeszcze raz przeanalizował sytuację i przedstawił inne rozwiązania _ - wyjaśnił wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Dodał, że problem polega na tym, iż w założeniach znalazły się rozwiązania dotyczące nie tylko odliczeniaVAT od samochodów, ale także podwyższające limity, po przekroczeniu których zostaje się podatnikiem VAT, oraz przepisy dotyczące wydawania rozporządzeń związanych ze zwolnieniami z prowadzenia kas fiskalnych. Na uregulowanie tej ostatniej kwestii rząd nie ma wiele czasu, gdyż z końcem roku przestaje obowiązywać obecne rozporządzenie.

Tagi: auto z kratką, auta, kratka, vat, odliczenie, rząd, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, najważniejsze, aktualności, msp, czołówki, motoryzacja, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz