Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostatni dzień na PIT-11 i PIT-40

0
Podziel się:

Nawet jeśli pracodawca nie prześle PIT-11, to nie zwalnia podatnika ze złożenia własnego PIT-u.

Ostatni dzień na PIT-11 i PIT-40
(Diego Vito Cervo/Dreamstime)
bELgBtGt

Pracodawcy mają dziś ostatni dzień na przesłanie pracownikom druku PIT-11 oraz rozliczenie za nich podatku na formularzu PIT-40. PIT-11 to dokument, jaki otrzymują pracownicy od swojego pracodawcy. Znajdują się tam: informacja o dochodach i zaliczkach na rzecz podatku dochodowego.

Rzeczniczka ministerstwa finansów Magdalena Kobos wyjaśnia, że na podstawie tego formularza podatnicy wypełniają roczne zeznanie podatkowe, ale nie jest on konieczny do rozliczenia się z fiskusem.

POSŁUCHAJ MAGDALENY KOBOS:

Nawet jeśli pracodawca nie prześle PIT-11, to nie zwalnia podatnika z wypełnienia własnego PIT-u.

bELgBtGv

Dziś mija też termin, w jakimpracodawcy muszą rozliczyć podatek zapłacony przez pracowników, na formularzu PIT-40. Takie rozliczenie otrzymają osoby, które do 10 stycznia złożyły u pracodawcy odpowiednie upoważnienie. Niewiele osób jednak korzysta z takiej możliwości, bo jest ona dostępna jedynie dla tych, którzy nie korzystają z żadnych ulg i nie otrzymujących wynagrodzeń z innych źródeł - dodaje Magdalena Kobos.

- _ Większość Polaków chce się rozliczyć samodzielnie, ponieważ korzysta z ulg - internetowejczy na dzieci _ - _ te są najpopularniejsze. Dlatego rozliczają się sami _ - dodaje Kobos.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy eksperta podczas wypełniania rocznego rozliczenia podatkowego, w najbliższą sobotę mogą udać się do urzędu skarbowego. Urzędy organizują dzień otwarty, podczas którego ich pracownicy będą pomagali wszystkim zainteresowanym w wypełnieniu formularzy podatkowych.

bELgBtGB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t19969.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/pit;2010;ulga;na;dzieci;krok;po;kroku,183,0,737207.html) PIT 2010: Ulga na dzieci krok po kroku W zeznaniu rocznym za 2010 rok po raz kolejny można skorzystać z popularnej ulgi prorodzinnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t42257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pit;2010;jak;rozliczyc;przez;internet,20,0,748820.html) PIT 2010: jak rozliczyć przez internet? Jest to możliwe nawet wtedy, gdy nie posiadamy bezpiecznego e-podpisu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t46853.jpg ) ] (http://www.money.pl//podatki/poradniki/artykul/pit;2010;jak;przekazac;1;procent,128,0,732032.html) PIT 2010: Jak przekazać 1 procent? Na wskazaną w deklaracji rocznej PIT organizację możemy przekazać jeden procent podatku.
bELgBtGW
KOMENTARZE
(0)