Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIT-11 za 2013 rok. Termin mija już jutro

0
Podziel się:

Pracodawcy mają jeszcze tylko dwa dni na wysłanie podatnikom i urzędom skarbowym wypełnionych formularzy PIT-11 za 2013 r.

PIT-11 za 2013 rok. Termin mija już jutro
(MorePixels/iStockphoto)

- poinformowała dzisiaj rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż. Termin mija 28 lutego.

Dróżdż wskazała, że zawarte w dokumencie PIT-11 informacje o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy są niezbędne do rozliczenia się z urzędem skarbowym dla najliczniejszej grupy podatników, głównie pracowników i zleceniobiorców. Według MF druk ten należy do najczęściej wystawianych informacji podatkowych.

_ Warto podkreślić, że coraz częściej PIT-11 wysyłany jest elektronicznie. Do 31 stycznia 77 proc. wszystkich wysłanych informacji to informacje wysłane przez internet _ - poinformowała Dróżdż.

Dodała, że PIT-11 może zostać dostarczony podatnikowi osobiście, listem lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. e-mailem. Musi jednak zawierać wszystkie niezbędne elementy określone przepisami prawa.

Resort finansów poinformował, że PIT-11 składa się do urzędu skarbowego właściwego według miejsca zamieszkania podatnika. Jeżeli podatnik mieszkał w ciągu roku w kilku miejscach, właściwy jest urząd według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia roku, za który sporządzana jest informacja PIT-11.

_ Pracodawca, który sporządził prawidłowo informację PIT-11 i przesłał ją listem poleconym na adres zamieszkania znany z dokumentów kadrowych, nie ponosi żadnej odpowiedzialności, gdy PIT-11 nie zostanie odebrany i wróci do siedziby firmy _ - zaznaczyła rzeczniczka.

Dróżdż przypomniała, że do końca lutego płatnicy, którzy zostali przez pracowników zobowiązani do rozliczenia za nich podatku za 2013 r. (informację o tym podatnicy mieli złożyć do 10 stycznia), powinni złożyć deklaracje PIT-40.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziś mija ważny termin dotyczący podatków Przedsiębiorcy tylko do dzisiaj mogą zmienić sposób rozliczeń z fiskusem.
Dodatkowe wydatki dla firm. Od kiedy? Od 2015 roku płatników podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych czekają zmiany.
Będzie nowy podatek? Minister finansów... Minister finansów przekonuje, że polskie podatki nie są wysokie, a w tym roku Polacy zapłacą ich relatywnie najmniej od 20 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)