Notowania

pit 2010
21.04.2011 08:07

PIT 2010: Pomyłka może kosztować 2772 złote

Część PIT-ów, wysyłanych za pomocą któregoś z komercyjnych programów, trafia do tak zwanego programu testowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tiago Estima/Dreamstime.com)

Część PIT-ów, wysyłanych za pomocą któregoś z komercyjnych programów, trafia do tak zwanego programu testowego. To tak, jakby rozliczenia w ogóle nie było i podatnikowi grozi grzywna do 2772 złotych.

Ci, którzy wysłali PIT za pomocą któregoś z komercyjnych programów, powinni sprawdzić, czy dotarł on do celu - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. W serwerach ministerstwa finansów stworzono dwa systemy: tzw. produkcyjny, do którego powinny trafić nasze PIT-y i testowy, gdzie można sprawdzić,jak działa e-rozliczanie.

Problem w tym, że oznaczenie, co jest testem, a co wysłanym formularzem podatkowym, nie jest w niektórych programach wystarczająco czytelne. Stąd biorą się pomyłki - dodaje dziennik. W tym roku zeznania roczne przez internet złożyło do tej pory 600 tysięcy podatników.

Osoby, które mają wątpliwości, czy ich e-PIT został poprawnie wysłany, mogą jeszcze zweryfikować jego status. Wystarczy wpisać numer referencyjny podany na UPO pod adresem http://edeklaracje.mf.gov.pl/files/pdf/UPO_v3-0.pdf. Status ten można zweryfikować bez względu na to, w jakim programie wypełniono i przesłano e-deklarację.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t90773.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/pit;najprosciej;rozliczysz;przez;internet,254,0,807934.html) PIT najprościej rozliczysz przez internet Na złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok został jeszcze niecały miesiąc. Najprościej zrobić to drogą elektroniczną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t92201.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/uwaga;na;pit;2010;prawo;znow;nieprecyzyjne,12,0,754700.html) Uwaga na PIT 2010. Prawo znów nieprecyzyjne Nie ma dokładnej definicji samotnego rodzica. Nie wiadomo, dla kogo ulga.
Tagi: pit 2010, pit, pomyłka, internet, rozliczenie, 2010, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz