Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit
24.09.2009 16:15

PIT rozliczane przez pracodawców? Opozycja przeciwna

Także koalicyjny PSL zgłasza zastrzeżenia do projektu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*W Sejmie zakończyło się drugie czytanie rządowego projektu nakładającego na pracodawców obowiązek rozliczania PIT-ów za pracowników. Projekt ten nie podoba się opozycji. Nawet koalicyjny PSL ma zastrzeżenia. *

Nowa ustawa, zgodnie z projektem, zwolni pracujących na jednym etacie z konieczności wypełniania i wysyłania do urzędu skarbowego formularza PIT.W myśl nowych przepisów sam podatnik, a nie administracja, zdecyduje o tym, czy samemu wypełnić i wysłać PIT, czy też zdać się w tym względzie na pracodawcę.

Poseł Lewicy Wacław Martyniuk uważa, że pomysł stworzyli _ faceci od PR politycznego _. - _ W kwietniu, przed wyborami prezydenckimi, powiedzą: zobaczcie jaki wspaniały prezent daliśmy milionom osób _ - stwierdził poseł Lewicy.

Także posłowie koalicyjnego PSL mają wątpliwości co do zasadności nowych rozwiązań._ - Gdyby rząd zrobił to na początku obowiązywania systemu podatkowego, to byłby dobry pomysł. Natomiast dziś już się wszyscy przyzwyczaili, emeryci i renciści to robią, urzędy skarbowe pomagają _ - uważaStanisław Żelichowski.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

Zdecydowanie przeciwne nowym rozwiązaniom jest Prawo i Sprawiedliwość. Według wiceszefowej partii,Aleksandry Natalli-Świat to jest bardzo zły pomysł. _ - Na tym naprawdę nie skorzystają ani podatnicy, ani pracodawcy. Więc naprawdę nie wiem, kto ma na tym skorzystać _ - uważa Natalli-Świat. Dla posłanki PiS jest to tylko zabieg propagandowy.
* POSŁUCHAJ ALEKSANDRY NATALII-ŚWIAT:*

Tagi: pit, wacław martyniuk, wiadomości, podatki, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz