Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit 2013
14.01.2014 17:21

PIT za 2013 rok. Kto rozlicza się do końca stycznia?

Deklarację PIT-28, która dotyczy opodatkowania zeszłorocznych przychodów podatkiem ryczałtowym, składamy do końca tego miesiąca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ginasanders/Dreamstime)

Podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej, od przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych podobnych umów powinni rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca tego miesiąca - przypomina Ministerstwo Finansów.

Chodzi o deklarację PIT-28, która dotyczy opodatkowania zeszłorocznych przychodów podatkiem ryczałtowym. _ Zeznanie PIT-28 mamy obowiązek złożyć do dnia 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym - czyli do 31 stycznia 2014 r., kierując je do urzędu skarbowego właściwego według naszego miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego _ - poinformował resort finansów we wtorek w komunikacie.

Deklaracje można też złożyć w urzędzie skarbowym, gdzie otrzymamy potwierdzenie; nadać listem poleconym w placówce Poczty Polskiej; wrzucić do _ urzędomatu _, który może być umieszczony nie tylko w urzędzie skarbowym, ale także w innych miejscach, np. w urzędzie gminy.

_ Zeznanie PIT-28 można wysłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W ten sam sposób składa się również korektę tego zeznania. Można to zrobić, korzystając z interaktywnego formularza lub z darmowej i wygodnej aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów _ - przypomniało ministerstwo.

Zarówno formularz jak i aplikacja dostępne są na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl. Dowodem złożenia zeznania w tej formie jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia zeznania przez system e-Deklaracje.

Rozliczając się na formularzu PIT-28 można korzystać z przysługujących ulg i odliczeń, przewidzianych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

_ Podatnicy opłacający podatek dochodowy w formie karty podatkowej oraz opłacający zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów osób duchownych mogą również drogą elektroniczną przekazać roczną deklarację o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od podatku (PIT-16A, PIT-19A) - w terminie do 31 stycznia 2014 r. _ - dodano w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracodawca wypełni za nas PIT, jeśli... Do 10 stycznia pracownik może zwrócić się do swojego pracodawcy, by wypełnił za niego zeznanie podatkowe za zeszły rok.
Ostatnia chwila na złożenie PIT. Uważaj na pułapki! Gdy zeznanie nie dojdzie do urzędu na czas, narażasz się na wysoką grzywnę. Nawet 32 tys. złotych.
Ulga na internet - jakie dokumenty, jaki PIT Przy odliczaniu od dochodu wydatków na dostęp do sieci do rocznej deklaracji PIT musimy dołączyć PIT-O z informacją o wykorzystanych ulgach.
Tagi: pit 2013, pit, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz