Notowania

pit
29.01.2011 08:32

Płacisz podatek ryczałtowy? Mija termin

Ministerstwo Finansów przypomina o rozliczeniu się do końca stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tiago Estima/Dreamstime.com)

Do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej - przypomina Ministerstwo Finansów w komunikacie. Zaznacza, że można to zrobić drogą elektroniczną.

MF poinformowało, że osoby rozliczające się według podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych (np. z działalności gospodarczej, najmu lub dzierżawy) rozliczają się ze swojego podatku na formularzu PIT-28.

_ - Z takiego sposobu przekazania rocznej deklaracji o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej w poszczególnych miesiącach, mogą również skorzystać podatnicy opłacający podatek dochodowy w formie karty podatkowej (PIT-16A) oraz płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów osób duchownych (PIT-19A) obowiązani do jej złożenia w terminie do 31 stycznia 2011 r. _ - napisało MF w komunikacie.

Rozlicz PIT z Money.pl
Resort zaznaczył, że w tym roku zeznanie PIT-28, deklaracje PIT-16A i PIT-19A można wysłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W przypadku popełnienia błędu w formularzu w ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji.

Ministerstwo wskazuje, że podatnicy mogą skorzystać z darmowego programu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej: www.e-deklaracje.gov.pl

_ - Warto pamiętać, że rozliczając się na formularzu PIT-28 można korzystać z przysługujących ulg i odliczeń. Dodatkowo uproszczono sposób przekazania 1 proc. podatku należnego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podobnie jak we wszystkich innych zeznaniach za 2010 r. nie trzeba podawać już nazwy organizacji. Teraz wystarczy jej numer w Krajowym Rejestrze Sądowym _ - dodaje MF.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t92201.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/uwaga;na;pit;2010;prawo;znow;nieprecyzyjne,12,0,754700.html) Uwaga na PIT 2010. Prawo znów nieprecyzyjne Nie ma dokładnej definicji samotnego rodzica. Nie wiadomo, dla kogo ulga.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t128902.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/ulga;prorodzinna;-;sprawdz;ile;zyskasz,2,0,752898.html) Ulga prorodzinna - sprawdź ile zyskasz Za jedno dziecko możesz odpisać od podatku do 1.112 zł. Wystarczy podać jego dane w PIT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t42257.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/pity;2010;rozliczamy;ulge;za;internet,37,0,752165.html) PITY 2010: rozliczamy ulgę za internet Rocznie możemy odliczyć wydatki do 760 zł - w praktyce zyskamy blisko 140 zł.
Tagi: pit, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz