Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatek handlowy
27.04.2016 17:11

Podatek handlowy. Prezydent Portugalii zatroskany planami polskiego rządu

Portugalski prezydent Marcelo Rebelo de Sousa wyraził troskę dotyczącą rządowych planów opodatkowania handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)
Andrzej Duda i prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa.

Prezydenci Polski i Portugalii rozmawiali o planowanym w Polsce podatku od handlu detalicznego. Portugalski prezydent Marcelo Rebelo de Sousą, według Andrzeja Dudy wyraził troskę dotyczącą rządowych planów opodatkowania handlu.

Prezydent Polski uważa, że nowa danina nie powinna przeszkadzać w rozwoju działalności gospodarczej. Jego zdaniem podatek musi być skonstruowany tak, żeby z jednej strony zapewnić dochody do kasy państwa, a z drugiej pozwoli firmom się rozwijać i zwiększać zatrudnienie.

Zdaniem prezydenta rząd w tej sprawie postąpi w sposób rozsądny. Według niego, podatek będzie analizowany przez parlamentarzystów. W jego sprawie wypowiedzą się tez eksperci. Prezydent Duda dodał, że wierzy iż żadna z funkcjonujących w Polsce firm z kapitałem portugalskim nie ucierpi.

Portugalska firma Jeronimo Martins jest właścicielem największej w Polsce sieci handlowej - Biedronki. We wtorek na antenie radiowej Trójki, minister finansów, Paweł Szałamacha zapowiedział, że w najbliższych dniach zapadną decyzje w sprawie tej daniny.

Zobacz także: Ekspert o podatku handlowym: "Mordercza propozycja"

Tagi: podatek handlowy, wiadomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz