Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paweł poncyljusz
02.07.2011 16:44

Podatek dopiero gdy pieniądze na koncie

PJN chce, aby firmy i osoby fizyczne płaciły podatki dopiero po wpłynięciu na konto pieniędzy będących przedmiotem rozliczenia. Dzięki temu przedsiębiorcy unikną zatorów płatniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polska Jest Najważniejsza chce, aby osoby prawne i fizyczne płaciły podatki dopiero po wpłynięciu na konto środków będących przedmiotem rozliczenia. Projekt regulującej te kwestie ustawy jest już złożony w Sejmie - powiedział Paweł Poncyljusz.

Przewodniczący klubu PJN ocenił podczas briefingu w Sejmie, że dzięki przyjęciu proponowanej przez tę partię tzw. metody kasowej, firmy unikną zatorów płatniczych.

- _ Chodzi o to, aby rozliczanie podatku dochodowego odbywało się dopiero na podstawie wpływu pieniędzy na konto przedsiębiorcy. Dziś częstym problemem i powodem zatorów płatniczych wielu przedsiębiorców jest to, że jest wystawiona faktura, w wyniku której podatnik w kolejnym miesiącu musi zapłacić wszelkie podatki, a często pieniądze za tę fakturę wpływają po kilku miesiącach, jeżeli kiedykolwiek _ - powiedział.

- _ Proponujemy tzw. metodę kasową, która oznacza tyle, że podatek jest wymagalny w momencie, gdy wpłyną pieniądze na konto _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;nie;chce;wyborow;do;senatu,190,0,860862.html) PJN nie chce wyborów do Senatu
Poncyljusz poinformował, że klub PJN otrzymał w sprawie tego projektu pismo od marszałka Sejmu, w którym ten zwrócił się o określenie skutków finansowych proponowanej regulacji. - _ Traktujemy trochę tę korespondencję marszałka jako próbę zblokowania tego projektu i nieuruchamiania jego procedowania, ale w ciągu najbliższych dni podamy nasze oceny skutków finansowych regulacji _ - powiedział.

Jak dodał, w ocenie klubu proponowane rozwiązanie jest neutralne dla budżetu państwa. - _ Po prostu przedsiębiorcy będą płacić wtedy, kiedy uzyskają pieniądze od swoich kontrahentów, ale to nie oznacza, że nigdy ten podatek do budżetu państwa nie wpłynie _ - powiedział.

Szef klubu PJN poinformował także, że w następnej kadencji parlamentu partia ta przygotuje projekt ustawy, która zobowiąże każdy urząd do wydania przedsiębiorcy decyzji administracyjnej w ciągu 30 dni. Gdyby tak się nie stało, decyzja automatycznie uznawana byłaby za korzystną dla wnioskującego.

Poncyljusz przypomniał też, że PJN postuluje, by wszystkie sprawy przed sądami gospodarczymi były rozstrzygane w 90 dni. - _ Dzisiaj średni czas trwania procesu między dwoma podmiotami przed sądem gospodarczym trwa do kilkuset dni. Dlatego będziemy proponować sztywne rozwiązania, które wymuszają rozstrzygnięcia w tych sprawach do 90 dni _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szesciolatki;pojda;do;szkoly;pjn;przeciwne,143,0,857231.html) Sześciolatki pójdą do szkoły? PJN przeciwne Zdaniem Pawła Kowala szkoły nie są przygotowane do tego, by przyjąć tak małe dzieci. Zmiany szykują się już od przyszłego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t131984.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pjn;szuka;sojusznikow;gdzie,178,0,862386.html) PJN szuka sojuszników. Gdzie? Pod uwagę branych jest kilka partii prawicowych, min. Prawica RP, UPR, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe i Kongres Nowej Prawicy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t112476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejni;poslowie;moga;przejsc;z;pjn;do;po,81,0,863825.html) Kolejni posłowie mogą przejść z PJN do PO O kolejnych transferach mówi rzecznik klubu Platformy Krzysztof Tyszkiewicz.
Tagi: paweł poncyljusz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, podatki, baza wiedzy, gospodarka polska, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz