Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służbowe auto do prywatnego użytku. Odliczysz trzy czwarte wydatków

33
Podziel się:

Ministerstwo Finansów zmienia plany. Przedsiębiorcy, którzy wykorzystują służbowe auto w celach prywatnych, będą mogli odliczyć 75 procent wydatków - wynika z najnowszej wersji projektu MF. Wcześniej resort mówił o 50 procentach.

Ministerstwo Finansów zmienia plany. Będzie można odliczyć 75 proc. wydatków
Ministerstwo Finansów zmienia plany. Będzie można odliczyć 75 proc. wydatków (Arkadiusz Ziolek/ East News)
bEIEjLNN

O nowych zamiarach resortu napisał w środę "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy, zmienione plany MF wyszły przy okazji interpelacji poselskiej, na którą odpowiedział wiceminister finansów Piotr Walczak.

Resort planuje umożliwić odliczenie 75 procent kosztów przedsiębiorcom używającym służbowe samochody osobowe do celów prywatnych. Zostanie wprowadzony limit 150 tys. zł, który ma dotyczyć amortyzacji samochodów osobowych i ubezpieczenia auta (dziś wynosi on 20 tys. euro), a także opłat z tytułu umów leasingu, najmu i dzierżawy.

bEIEjLNP
Zobacz także: Zobacz też: Drastyczne podatki w Polsce. Kaźmierczak: "nawet mafia brała mniej"

Przedsiębiorca odliczy całość kosztów tylko jeżeli w ogóle nie będzie używał samochodu w celach prywatnych. Żeby miał do tego prawo, będzie musiał prowadzić specjalną ewidencję.

bEIEjLNV

Zlikwidowana ma za to zostać kilometrówka. Zmiany miałyby zacząć obowiązywać od początku przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEIEjLOq
podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(33)
dd
3 lata temu
20 lat nie miałem urlopu, mówienie o prywatnym użyciu samochodu bawi ... bawi do łez.
Zen
3 lata temu
Spodziewałem się, że z biegiem czasu odczujemy konflikty geopolityczne i nawet jak Morawiecki walczy z cenami to amerykanie i zydzi je winduja
ItalionoM
3 lata temu
to trump podwyzszyl nam ceny paliwa
bEIEjLOr
OTAKEPOLSKEWA...
3 lata temu
Tylko w Polsce jest ten problem, że człowieka traktuje się jak złodzieja. Dlatego coraz więcej firm zakładanych jest w Czechach i w Czechcach kupowane i rozliczne są samochody? Bo koszt zakupu i koszt eksploatacji MOŻNA ROZLICZYĆ W 100%, a skarbówka nie traktuje nikogo jak złodzieja !!!! W Polsce można odliczyć niby 50% paliwa itd., ale i tak nikt prawie tego nie robi, bo jak ktoś (zgodnie z przepisami) to zrobi, to od razu ma kontrolę z Urzędu Skarbowego. To samo z używaniem samochodu do celów prywatnych... Kiedy jazda jest prywatna, a kiedy służbowa? Jeżeli przedstawiciel handlowy kupił w trakcie pracy chleb, to była to jazda prywatna, czy służbowa? TERAZ MAMY PAŃSTWO POLICYJNE I NAWET NAJUCZCIWSZY CZŁOWIEK TRAKTOWANY JEST JAK ZŁODZIEJ. Za to PiS promuje dzieciorobów, nierobów i krętaczy. Takie teraz mamy państwo...
OK
3 lata temu
to będzie dobra zmiana
...
Następna strona