Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyżka VAT na kawę i herbatę w lokalu

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy zapowiadają, że będą walczyć o to, by resort finansów zrezygnował z planowanej podwyżki podatku na napoje z naparu kawy lub herbaty.

Podwyżka VAT na kawę i herbatę w lokalu
(monkeybusinessimages<br>/iStockphoto)
bEIKpfqt

Wyjście do kawiarni czy herbaciarni będzie kosztować więcej od przyszłego roku, a to dlatego, że resort finansów planuje podniesienie z 8 do 23 procent stawki VAT na napoje, przy sporządzaniu których wykorzystuje się napar z kawy lub herbaty.

Oznacza to, że więcej zapłacimy za kawę cappuccino, latte czy herbatę owocową. Zmiany mają obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku. _ Dziennik Gazeta Prawna _ informuje, że plany ministerstwa martwią właścicieli lokali, którzy już w tym roku notują spadki liczby klientów i zamówień średnio o 5-10 procent. Najbardziej są one widoczne w lokalach położonych w centrach handlowych.

Dlatego przedsiębiorcy już teraz zastanawiają się, co zrobić, by podwyżka VAT była jak najmniej odczuwalna dla klientów. Zapowiadają też, że będą aż do samego końca walczyć o to, by resort zrezygnował jednak z planowanej podwyżki podatku.

bEIKpfqv
Czytaj więcej w Money.pl
Można uniknąć płacenia VAT. Wystarczy, że... Usługi szkoleniowe korzystają ze zwolnienia z VAT, w przypadku gdy organizowane są w ramach kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego.
Podwyżkę VAT połączą z wotum zaufania Czeska Izba Poselska nie obaliła w środę weta Senatu wobec rządowego wniosku w sprawie podwyżki VAT.
Kolejna obietnica złamana. VAT idzie w górę Mieszkańcy tego kraju zapłacą więcej za wodę, transport i energię elektryczną.
bEIKpfqW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)