Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie firmy uciekają do Anglii przed wysokimi podatkami

0
Podziel się:

Przedsiębiorca może zaoszczędzić nawet do 7 proc. dochodu.

Polskie firmy uciekają do Anglii przed wysokimi podatkami
(Salim Virji/CC-BY-SA2.0/Flickr)

Na podatkach w Wielkiej Brytanii przedsiębiorca może zaoszczędzić nawet 7 procent dochodu.

Na Wyspach powstały już dziesiątki biur zajmujących się obsługą zarejestrowanych tam polskich firm. Brytyjskie podatki zjadają 35,9 procent dochodu, natomiast w Polsce 42, 5 procent. Przedstawiciel jednej z londyńskich firm pomagających polskim przedsiębiorcom zarejestrować się w brytyjskich urzędach mówi, że miesięcznie przyjmuje około 50 takich wniosków. W ciągu roku natomiast obsłużył natomiast prawie 2 tysiące takich firm.

Dzięki temu polski przedsiębiorca nie musi nawet jechać do Wielkiej Brytanii - zauważa _ Dziennik Gazeta Prawna _. Choć obsługa kosztuje rocznie około czterystu funtów czyli prawie dwa tysiące złotych - to i tak się to opłaca.

Firma zarejestrowana na Wyspach może działać w Polsce bez żadnych przeszkód jako zakład mający centralę w innym kraju. Jest tylko jeden haczyk. Eksperci ostrzegają, że jeśli spółka tylko formalnie ma siedzibę w innej jurysdykcji podatkowej, a faktycznie prowadzi działalność w Polsce, to nasz fiskus może uznać, że jej dochody powinny być opodatkowane w kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t47211.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielka;brytania;podnosi;akcyze,198,0,602566.html) Wielka Brytania podnosi akcyzę Brytyjski minister finansów ogłosił założenia budżetu państwa na nowy rok obrachunkowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t84704.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;wielkiej;brytanii;nie;bedzie;podwyzek;plac,58,0,597562.html) W Wielkiej Brytanii nie będzie podwyżek płac Premier Brown ogłosił zamrożenie płac m.in. na kierowniczych stanowiskach w armii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t87167.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/szwajcarsko;-;francuska;wojna;podatkowa,106,0,568170.html) Szwajcarsko - francuska wojna podatkowa Miało być porozumienie o współpracy, ale Szwajcaria w proteście się z niego wycofała.
podatki
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)