Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pracodawcy chcą niskich składek dla wszystkich

0
Podziel się

Według propozycji ludowców, przedsiębiorcy zatrudniający absolwentów szkół wyższych byli zwolnieni z płacenia składki rentowej w całości lub w części.

Pracodawcy chcą niskich składek dla wszystkich
(Ginasanders/Dreamstime)
bErlvwlh

Pracodawcy krytykują pomysły dotyczące składki rentowej, które ostatnio przedstawiło Polskie Stronnictwo Ludowe. Wcześniej premier Donald Tusk zapowiedział, że składka rentowa zostanie podwyższona o 2 punkty procentowe po stronie pracodawców.

PSL wystąpił natomiast z propozycją, by przedsiębiorcy zatrudniający absolwentów szkół wyższych byli zwolnieni z płacenia tej składki w całości lub w części. To według ludowców pozwoliłoby na zmniejszenie bezrobocia wśród młodych ludzi.

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, wprowadzanie preferencji dla poszczególnych grup jest niedobrym rozwiązaniem.

bErlvwlj

- _ Składka rentowa powinna być możliwie niska dla wszystkich. Jeżeli w funduszu rentowym nie starcza pieniędzy, to raczej pracownicy powinni zapłacić wyższą składkę _ - ocenił Mordasewicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JEREMIEGO MORDASEWICZA:

-_ Pracownicy powinni zgodzić się na podniesienie składki po swojej stronie _ - dodał, przypominając, że rocznie na wypłatę rent brakuje 16 miliardów złotych.

Czytaj o innych propozycjach PSL
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/psl;ma;wlasny;pomysl;na;zmiane;skladki;rentowej,222,0,977374.html) PSL ma własny pomysł na zmianę składki rentowej Ludowcy przyznają, że nie konsultowali jeszcze swojej propozycji z Platformą Obywatelską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;chce;prawdziwej;polityki;prorodzinnej,201,0,975817.html) Ta propozycja PSL ucieszy każdą rodzinę? Szef resortu rolnictwa przypomniał, że PSL jest ugrupowaniem prospołecznym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t80026.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;krus;co;proponuje;psl,70,0,966726.html) PSL też chce się wziąć za KRUS. Ulgi dla... _ - Miejmy świadomość, że rolnicy, którzy mają po kilka hektarów, prowadzą najczęściej gospodarstwa niedochodowe - _ mówi Jan Bury.
bErlvwlK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)