Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
vat
24.08.2010 13:55

Pracodawcy: Podwyżka VAT to także straty dla firm

Jednorazowe koszty firm mogą przekroczyć półtora miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nejron/Dreamstime)

*Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan szacuje, że jednorazowe koszty firm związane z podwyżką podatku VAT mogą przekroczyć półtora miliona złotych. *

Od przyszłego roku rząd podniesie podatek od towarów i usług o jeden punkt procentowy.

Jacek Adamski z Lewiatana wskazuje, że dla niektórych branż koszty przystosowania się do nowych stawek będą spore.

POSŁUCHAJ JACKA ADAMSKIEGO:

Prezes firmy Impel Bogdan Dzik wskazuje, że zaskakujące zmiany prawa, w tym wysokości podatków, znacznie utrudniają przedsiębiorcom planowanie rozwoju firmy.

POSŁUCHAJ PREZESA IMPELA:

Przedsiębiorcy z Lewiatana zwracają uwagę również na problem, z jakim zetkną się firmy realizujące usługi po wygranych przetargach w ramach zamówień publicznych. Wzrost stawek VAT nie spowoduje automatycznej waloryzacji cen w takich umowach, więc różnicę kosztów będą musiały pokryć z własnych pieniędzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t103136.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/25;proc;vat;-;tyle;bedziemy;placic;za;dwa;lata,121,0,651129.html) 25 proc. VAT - tyle będziemy płacić za dwa lata? Rząd nie zreformuje finansów państwa. Będzie musiał dalej podnosić podatki - zapowiadają ekonomiści. Pierwsza podwyżka jest już przesądzona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t102898.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/przez;najblizsze;piec;lat;nie;mamy;szans;na;obnizenie;podatkow,21,0,650005.html) Przez pięć lat nie mamy szans na obniżenie podatków Rząd zamiast szukać pieniędzy w naszych kieszeniach powinien obniżać podatki - uważa opozycja. Ekonomiści na to, że w najbliższych latach dziura budżetowa na obniżanie obciążeń nie pozwoli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t102899.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/za;wzrost;vat;zaplacimy;srednio;kilkanascie;zl;na;miesiac,183,0,650167.html) Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc Podwyżka nie będzie bardzo dotkliwa dla portfeli. Problemy i wydatki czekają natomiast pół miliona firm - płatników VAT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t85704.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/placisz;wysokie;podatki;tak;ci;sie;tylko;wydaje,82,0,650834.html) Płacisz wysokie podatki? Tak ci się tylko wydaje Polak zarabiający średnią krajową oddaje państwu przez rok ponad 8,5 tysiąca złotych ze swojej pensji.
Tagi: vat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz