Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy i giełdowcy mogą podzielić się podatkiem

0
Podziel się:

Po raz pierwszy w tym roku przedsiębiorcy a także inwestorzy giełdowi mogą darować organizacjom pożytku publicznego 1 proc. swojego podatku.

Przedsiębiorcy i giełdowcy mogą podzielić się podatkiem

*Po raz pierwszy w tym roku przedsiębiorcy rozliczający się według 19-proc. stawki stałej, a także inwestorzy giełdowi mogą darować organizacjom pożytku publicznego 1 proc. swojego podatku. *_ _

_ Rzeczpospolita przypomina , że _dotychczas 1 proc. podatku mogły przekazywać tylko osoby osiągające dochody rozliczane według skali podatkowej, czyli przede wszystkim zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub zlecenia. Od tego roku mogą to zrobić m.in. przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem liniowym oraz inwestorzy giełdowi. Z odliczenia mogą skorzystać osoby, które składają następujące zeznania: PIT-28 (termin składania tej deklaracji minął z końcem stycznia), PIT-36, PIT-36L, PIT- -37 oraz PIT-38 - czytamy w gazecie.

ZOBACZ TAKŻE:

To nie koniec zmian. Warto pamiętać o tym, że od tego roku to urząd skarbowy dokona przelewu jednego procenta podatku na konto wskazanej przez nas organizacji pożytku publicznego. Jeśli podatnik samodzielnie wpłaci pieniądze na konto fundacji lub stowarzyszenia, najwyżej będzie mógł odliczyć je od dochodu jako darowiznę i to dopiero w rozliczeniu za 2008 r. Tymczasem łatwo popełnić taki błąd, bo część fundacji i stowarzyszeń nie zaktualizowała swoich stron internetowych i wciąż podaje stare zasady przekazywania 1 proc.- czytamy w gazecie.

W zeznaniu można wskazać tylko podmioty, które status organizacji pożytku publicznego uzyskały do 30 listopada ubiegłego roku.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)