Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
11.10.2007 07:13

Przedsiębiorcy: Złe podatki, dobry fiskus

Przedsiębiorcy uważają, iż polski system podatkowy trzeba uprościć, a przepisy podatkowe ustabilizować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Paczos)

"Gazeta Wyborcza" pisze, że przedsiębiorcy uważają, iż polski system podatkowy trzeba uprościć, a przepisy podatkowe ustabilizować. Takie wnioski płyną z sondażu, przeprowadzonego przez PricewaterhouseCoopers i PKPP Lewiatan.

O opinie na temat naszego systemu podatkowego zapytano przeszło 150 przedsiębiorców: małych, średnich i dużych. Badanie miało ustalić, co w systemie podatkowym przeszkadza właścicielom firm i co ich zdaniem należałoby zmienić - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

_ 88 proc. badanych przedsiębiorców jest za wprowadzeniem jednolitej stawki podatku od dochodów osobistych PIT. 89 proc. wybiera system podatkowy z niskimi stawkami, bez żadnych ulg i zwolnień. 97 proc. przepytywanych uważa, że polskie przepisy są niestabilne. _

Ma to swoje uzasadnienie w rzeczywistości Ustawa o PIT była w ciągu kilkunastu lat zmieniana ponad 130 razy. Ustawa o podatku od dochodów dużych firm ponad sto razy, a ordynacja podatkowa miała 70 nowelizacji w dziewięć lat.

Dla 60 procent badanych przedsiębiorców wysokość stawek podatkowych nie jest najważniejszym problemem w rozliczeniach z fiskusem. Są nim za to skomplikowane przepisy.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, najważniejsze, gospodarka polska, msp, IAR, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz