Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rostowski: O podwyżce składki nie rozmawiamy

0
Podziel się

Minister finansów dementuje doniesienia o podwyżce podatków.

Rostowski: O podwyżce składki nie rozmawiamy
(kprm.gov.pl)
bDTCvXyt

Od stycznia przyszłego roku przedsiębiorcy nie zapłacą wyższej składki rentowej - zapewnił minister finansów Jacek Rostowski. Powiedział, że sytuacja gospodarcza na świecie jest wprawdzie niepewna, ale o wzroście obciążeń finansowych przedsiębiorców na razie nie ma mowy.

Tym samym minister zdementował informację _ Rzeczpospolitej _, która napisała, że już jest podjęta decyzja polityczna w tej sprawie.

- _ Nic o żadnej takiej decyzji politycznej nie wiem. I nie wyobrażam sobie, by taka decyzja, jeśli chodzi o przyszły rok, nawet ze względów czasowych mogła zapaść. To jest plotka, nie rozmawiamy o tym w rządzie _ - zapewnia Jacek Rostowski..

bDTCvXyv

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

Minister finansów przyznał jednak, że sytuacja w Europie nadal jest niepewna. bo Unia Europejska nie radzi sobie z kryzysem finansów publicznych w niektórych krajach. Zdaniem Jacka Rostowskiego, Bruksela na razie tylko _ gasi pożary _.

- _ To, co nam grozi potencjalnie, to zaburzenia wynikające z problemów instytucjonalnych Unii Europejskiej. Unia nie potrafi dać sobie rady z problemami w kolejnych dość małych krajach _ - mówi minister Rostowski.

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

_ Rzeczpospolita _ pisze, że w przyszłym roku pracodawcy mogą płacić za pracowników większą składkę rentową. W rządzie ma trwać dyskusja dotycząca skali ewentualnej podwyżki.Według cytowanego przez _ gazetę _ urzędnika z otoczenia premiera, decyzja polityczna w tej sprawie już zapadła.

bDTCvXyB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostre;slowa;gilowskiej;za;ukrywanie;dziury;budzetowej,32,0,680992.html) Ostre słowa Gilowskiej za ukrywanie dziury budżetowej _ Jacek Rostowski od dawna zdawał sobie sprawę z ogromnego długu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t90501.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podwyzke;vat;odczujemy;juz;w;tym;roku,125,0,678269.html) Podwyżkę VAT odczujemy już w tym roku Teoretycznie zmiana stawek podatku VAT powinna przynieść nam spadek cen żywności. Jednak w praktyce już płacimy więcej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t110632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek;bankowy;lepszy;od;podwyzki;vat,165,0,677285.html) Podatek bankowy lepszy od podwyżki VAT? Kaźmierczak z RPP: Nie chodzi o łupienie banków, ale byłby mniej dotkliwy dla uboższych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t110030.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/polacy;nie;chca;opodatkowania;bankow,108,0,672108.html) Polacy nie chcą opodatkowania banków Rządowy pomysł podoba się tylko co czwartemu ankietowanemu. 57 proc. jest przeciw.
bDTCvXyW
KOMENTARZE
(0)