Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozliczenie PIT przez internet. Skarbówka tłumaczy, dlaczego to się opłaca

0
Podziel się:

W ten sposób pomagamy i sobie, i fiskusowi.

Rozliczenie PIT przez internet. Skarbówka tłumaczy, dlaczego to się opłaca
(Andrzej Zbranecki / East News)

Skarbówka zachęca do rozliczania się przez internet. Tylko w regionie sądeckim do tej pory złożonych zostało ponad 18 tysięcy zeznań podatkowych, w tym prawie połowa drogą elektroniczną.

Formularze można znaleźć na stronach www.e-deklaracje.pl. Można wejść na nie również ze strony internetowej Ministerstwa Finansów.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu Beata Orzeł-Ligęza mówi, że wysyłając e-deklaracje nie tylko oszczędzamy czas ale możemy liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku.

- _ E-deklaracje szybko trafiają do naszego systemu. Możemy dzięki temu szybciej zweryfikować poprawność rozliczenia i dokonać zwrotu. Rozliczając się przez internet, jeżeli nie mamy podpisu kwalifikowanego, to musimy mieć informację o przychodach z 2012 roku. Po zakończeniu wypełnienia zeznania musimy pamiętać o tym, by wydrukować urzędowe potwierdzenie odbioru _- wyjaśnia Beata Orzeł-Ligęza.

W zeszłym roku przez Internet zostało złożonych w sumie ponad pięć milionów Pit-ów. Na rozliczenie z fiskusem mamy czas do końca kwietnia.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)