Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryczałt
19.10.2006 13:39

Ryczałty obronione

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się za utrzymaniem ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, według którego rozlicza się ponad 500 tys małych i średnich firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

*Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się za utrzymaniem ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, według którego rozlicza się ponad 500 tys małych i średnich firm. *
Żeby przedsiębiorca mógł stosować tę formę opodatkowania będzie musiał zmieścić się w 150 tys. euro rocznego przychodu. Nowe zasady będą obowiązywały od 2008r.

Do tej pory z popularnego "ryczałtu" korzystać mogli podatnicy, których obroty ZOBACZ TAKŻE:

nie przekroczyły 250 tysięcy euro. W ubiegłym roku z możliwości tej korzystało 639 167 podatników. Przeciętny przychód osiągany przez "ryczałtowca" w ubiegłym roku wynosił 53 tysiące złotych.

W większości państw UE pozostawiono możliwość uproszczonego opodatkowania działalności gospodarczej. Zakres tych uproszczeń w poszczególnych państwach jest bardzo zróżnicowany. Najczęściej zryczałtowaniu podlega podstawa opodatkowania, a w szczególności dopuszcza się ryczałtowe odliczenie kosztów uzyskania przychodów. Możliwość skorzystania z ryczałtów uzależniona jest na ogół, tak jak w Polsce, od rodzaju działalności oraz od nieprzekroczenia przez podatnika wyznaczonych granic obrotów.

Tagi: ryczałt, wiadomości, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz