Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samochód służbowy z podatkiem? Jest taki plan

0
Podziel się:

Jazda służbowym samochodem po godzinach pracy będzie opodatkowana? Ministerstwo Gospodarki ma plan.

Samochód służbowy z podatkiem? Jest taki plan
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jazda służbowym samochodem po godzinach pracy będzie opodatkowana? Ministerstwo Gospodarki proponuje, aby taki podatek wynosił 50 złotych miesięcznie - dla każdego po równo.

Na wysokość podatku nie miałaby wpływu liczba przejechanych kilometrów, rodzaj auta czy jego wiek. 50 złotych miesięcznie to bardzo mało, jeśli porównać to z ceną wynajmu samochodu na rynku - zauważa _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Intencją resortu gospodarki jest wprowadzenie ryczałtu w określonej kwotowo, stałej, małej wysokości. Ma to zachęcić przedsiębiorców do wyegzekwowania takiego podatku od pracowników. Bo ci za używanie firmowego samochodu do celów prywatnych uzyskują nieodpłatny przychód.

Obecnie ustalenie podstawy opodatkowania takiego świadczenia jest bardzo skomplikowane i większość firm w ogóle tego podatku nie rozlicza. Dlatego resort uważa, że lepiej, jeśli podatek ten będzie niski, ale prosty do wyliczenia. Budżet zawsze na tym skorzysta. Propozycję resortu gospodarki analizuje właśnie Komitet Stały Rady Ministrów - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Czytaj więcej w Money.pl
To musisz wiedzieć o rozliczeniach z urzędem skarbowym Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy osiągającego w danym roku dochody, bez względu na ich wysokość jest rozliczenie z podatku.
Poznaj nowe zasady ogólne powstawania obowiązku podatkowego Resort finansów proponuje uchylenie w całości obecnych przepisów normujących zasady powstawania obowiązku podatkowego.
firma
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)