Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrola skarbowa
26.10.2011 06:21

Skarbówka coraz częściej kontroluje firmy

Nawet w co trzeciej sprawie podatkowej inspektorzy skarbowi wzywają świadków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Nawet w co trzeciej sprawie podatkowej inspektorzy skarbowi wzywają świadków. Najczęściej do urzędów muszą się udawać kontrahenci przedsiębiorców.

Świadkami często stają się także pracownicy kontrolowanego przedsiębiorcy. Takie ustalenia są wynikiem sondy przeprowadzonej we wszystkich 16 izbach skarbowych przez _ Dziennik Gazetę Prawną _. Wynika z niej, że rośnie liczba kontroli krzyżowych, w czasie których weryfikowanych jest kilka handlujących ze sobą firm.

Według gazety, inne osoby są wzywane do urzędu raczej sporadycznie. Zwykle wtedy, gdy urząd podejrzewa, że ktoś wydaje znacznie więcej, niż legalnie mógł zarobić i zaoszczędzić. Wówczas przedstawiciele skarbówki mogą odpytać nie tylko jego rodzinę, lecz także sąsiadów. Dziennik wyjaśnia, że jeśli osoba wezwana na świadka bez uzasadnienia będzie unikać złożenia wyjaśnień, grozi jej kara do 2,6 tysiąca złotych.

Czytaj więcej o kontrolach fiskusa
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t152802.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/urzednicy-rusza-na-firmy-beda-kontrolowac.html) Ruszą kontrole w firmach. U ciebie też będą? Do akcji wkroczą nawet ci, którzy dotychczas siedzieli za biurkiem. Nowe przepisy już obowiązują.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t35119.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/co;robic;gdy;przychody;nie;znajduja;pokrycia;w;ujawnionych;zrodlach,172,0,850604.html) Co robić, gdy przychody nie znajdują pokrycia w ujawnionych źródłach Warto wiedzieć, jakie działania mogą wzbudzić podejrzliwość fiskusa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t115552.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/rozliczenie;pit;kto;trafi;pod;lupe;fiskusa,124,0,826492.html) Rozliczenie PIT: Kto trafi pod lupę fiskusa? Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku.
Tagi: kontrola skarbowa, fiskus, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz