Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Split payment pomoże ukryć pieniądze przed komornikiem. Na specjalne konto nie ma on wstępu

26
Podziel się

Komornik nie może sięgać po pieniądze, które trafią na specjalne konto stosowane przy podzielonej płatności. Może się to okazać ratunkiem dla bankrutujących firm.

Na konto VAT komornik wstępu nie ma.
Na konto VAT komornik wstępu nie ma. (EAST NEWS)
bDAEDUKt

Dla części biznesu, która już wpadła w pętlę zadłużenia, split payment może okazać się zbawienny - pisze we wtorek "Rzeczpospolita". Środki zgromadzone na rachunku VAT są wolne od egzekucji.

Sięgać po nie będzie mógł tylko fiskus i tylko wtedy, kiedy przedsiębiorca zalega z VAT-em. Podatku lokalnego czy CIT-u pieniędzmi z takiego konta ściągnąć się nie da.

bDAEDUKv

- Nie można wykluczyć, że firmy, którym grozi egzekucja, będą prosić kontrahentów o wpłatę całej należności na konto VAT - powiedział "Rz" Roman Namysłowskim doradca podatkowy z Crido Taxand. Jak wyjaśnił, system bankowy pozwala na przelanie na taki rachunek sumy większej niż kwota należnego podatku.

Zobacz także: Zobacz też: Split payment oznacza dodatkowe obowiązki dla płatników

Żadne kary za takie działanie nie są przewidziane. Dodatkowo, zadłużony podatnik może wnioskować do urzędu skarbowego o zwolnienie pieniędzy z konta VAT. Jeśli dostanie zgodę na ich wyjęcie, to może próbować ulokować je na nowym, nieznanym komornikowi koncie.

bDAEDUKB

Z jednej strony taka furtka może być "chorobą wieku dziecięcego" podzielonej płatności w Polsce. Z drugiej, jak powiedział "Rz" doradca podatkowy Adam Bartosiewicz z kancelarii EOL, ustawodawca musiał zabezpieczyć konta VAT przed nadużyciami. Na przykład, żeby nikt nie mógł egzekwować z tych pieniędzy zaległych alimentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDAEDUKW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(26)
zcx
3 lata temu
ten tytuł to propagandowy bełkot mający przekonać jaki to sp może być korzystny.
Przedsiębiorc...
3 lata temu
Split payment = wzrost cen towarów i usług o wartość podatku VAT. Przecież państwo tych pieniędzy nie odda, to pewne.
ddaf
3 lata temu
kolejny pisowski bubel, ktory wykonczy polowe firm!!!
bDAEDUKX
Amigos
3 lata temu
To nie będzie ratunek dla bankrutujących firm, tylko gwóźdź do trumny firm, które nie mogą się doczekać swoich pieniędzy od klienta czy kontrahenta. Komornik nie egzekwuje dla siebie, tylko dla wierzyciela, którego ktoś oszukał i nie zapłacił.
eer
3 lata temu
o to ci no nowosć !!! najlepszym sposobem ucieczki przed komornikiem jest skarpeta !!
...
Następna strona