Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Split payment w praktyce. Ministerstwo Finansów będzie szkolić przedsiębiorców

Split payment w praktyce. Ministerstwo Finansów będzie szkolić przedsiębiorców

Webinarium organizuje Ministerstwo Finansów Fot. Stanislaw Kowalczuk/East News
Webinarium organizuje Ministerstwo Finansów

W środę 25 lipca odbędzie się webinarium o stosowaniu mechanizmu podzielonej płatności. Specjaliści wyjaśnią kwestie praktyczne związane ze split payment. Spotkanie poprowadzi Sebastian Ogórek, zastępca redaktora naczelnego portalu Money.pl

Webinarium organizuje Ministerstwo Finansów. Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy mogą używać mechanizmu podzielonej płatności (MPP) do płatności za towary lub usługi. Zainteresuje również osoby, które chcą poznać działanie mechanizmu.

Czytaj też: Split payment "zamroził" nam VAT. Żeby go odzyskać, musimy złożyć wniosek

Eksperci skupią się na wyjaśnieniu praktycznych kwestii związanych z MPP. Odpowiedzą m. in. na pytania: co to jest MPP, na czym polega i kogo dotyczy. Wyjaśnią też zasady i skutki stosowania mechanizmu. Również dla tych, którzy za jego pomocą otrzymują zapłatę za dostarczone towary i usługi.

Oglądaj też: Split payment. Zysk dla budżetu, ogromne koszty dla firmOprócz ekspertów MF, w webinarium wezmą udział przedstawiciele partnerów kampanii "Bezpieczna transakcja", tj.: Związku Banków Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej, ZIPSEE Cyfrowa Polska, BCC i Konfederacji Lewiatan. Moderatorem webinarium będzie zastępca redaktora naczelnego portalu Money.pl Sebastian Ogórek.

Webinarium będzie miało charakter otwarty. Można je śledzić na żywo od 9:30 w środę na portalu money.pl oraz na stronie Ministerstwa Finansów.

Czytaj też: Split payment. Zarobią banki i programiści, straci branża budowlana i najmniejsze firmy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
arek
2018-07-29 13:01
No dobra, a jak to wygląda z faktoringiem przy tym split payment? Chodzi mi głównie o to od jakiej kwoty musze zapłacić koszty? Netto, brutto?
Paweł Warszawa
2018-07-25 11:06
Może ja czegoś nie rozumiem, więc wyprowadźcie mnie z błędu... jeżeli otrzymuję płatność od kontrahenta, to w sumie dysponuje jedynie kwotą netto całej transakcji, a swoim podwykonawcom muszę zapłacić kwotę brutto, tak? Czyli, o ile moja marza jest wyższa niż kwota VAT to OK jeżeli nie, to robię tylko ruch na koncie, nic poza tym... dobrze myślę?
AS
2018-07-24 08:07
U nas to jest póki co martwe, firmy od których spływają do nas płatności z tego nie korzystają, więc i my nie tracimy czasu.
Pokaż wszystkie komentarze (5)