Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
system podatkowy
30.08.2016 06:35

System podatkowy największą barierą w prowadzeniu biznesu w Polsce?

Zdaniem badanych, to system podatkowy jest największym utrudnieniem dla prowadzenia biznesu. Jako kluczowe bariery wskazują przepisy prawa, brak ujednoliconej interpretacji oraz zbyt częste zmiany regulacji podatkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gina Sanders/Fotolia)

Przedsiębiorcy od lat skarżą się na te same bariery: niejasne prawo podatkowe, wysokie koszty pracy i dużą biurokrację - pisze "Puls Biznesu".

Około 40,5 proc. przedsiębiorców uważa, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej w minionych dwóch latach się nie zmieniły. Jedna trzecia respondentów twierdzi, że w umiarkowanym stopniu się pogorszyły, zaś 9,5 proc. ocenia, że pogorszyły się w znacznym stopniu. Jedynie ok. 14 proc. badanych dostrzegło poprawę. To wnioski z badania przeprowadzonego wśród przedsiębiorców - członków Business Centre Club.

Zdaniem badanych, to system podatkowy jest największym utrudnieniem dla prowadzenia biznesu w Polsce. Jako kluczowe bariery wskazują przepisy prawa (64,2 proc.), brak ujednoliconej interpretacji (57,1 proc.) oraz zbyt częste zmiany regulacji podatkowych (45,2 proc.).

Przedsiębiorcy mają pomysły na to, co mogłoby być istotnym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce. Ich zdaniem sytuację mogłoby uzdrowić między innymi: wprowadzenie jednolitej interpretacji wszelkich przepisów podatkowych, obniżenie wysokości pozapłacowych koszów zatrudnienia czy pełna elektronizacja usług administracji publicznej.

Tagi: system podatkowy, wiadomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2016

antykomuchowaTo fakt ale najgorsze jest dla małych polskich firm to że prawo i wszystkie działania polityków promują szarą strefę i oszustów, To dobija od lat … Czytaj całość

30-08-2016

mironOd lat to samo. Urzędnicy i politycy uwłaszczyli się na naszym. Im się nie chce pracować . Za nic nie odpowiadają.

30-08-2016

.prawda ...System podatkowy w Polsce ,zwłaszcza podatek Vat jest już tak namotany, że nawet starzy ekonomiści gubią się w zawiłych i skomplikowanych przepisach. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)