Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina zwróci polskim firmom zaległy VAT

0
Podziel się

Kijów odda pieniądze do końca roku - zapowiada premier Ukrainy Mykoła Azarow.

Ukraina zwróci polskim firmom zaległy VAT
(kmu.gov.ua)
bEgXuTvV

Kijów odda pieniądze do końca roku - zapowiada premier Ukrainy Mykoła Azarow. Szef ukraińskiego rządu powiedział, że Ukraina wynagrodzi polskim przedsiębiorcom oczekiwanie na pieniądze.

Kijów ma do końca roku zwrócić zaległy podatek VAT, a od nowego roku wprowadzić system automatycznego zwrotu VAT. Na to liczą polskie firmy inwestujące na Ukrainie - między innymi z branży budowlanej , ale z dystansem podchodzą do obietnicy Azarowa.

Z powodu kryzysu i zatorów płacowych, Ukraińcy od prawie dwóch lat nie wypłacali zwrotu należnego podatku VAT przedsiębiorcom, inwestującym w tym kraju. Na Ukrainie inwestują polskie firmy z branży budowlanej, samochodowej i spożywczej.
Monika Sekuła z firmy Barlinek podkreśla, że jej firma oczekuje zwrotu kilkudziesięciu milionów złotych. Jak dodała, wielokrotnie z ust ukraińskich polityków płynęły podobne zapewnienia, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma.

bEgXuTvX

Natomiast prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota uważa, że rozwiązanie problemu wypłacenia przez Ukrainę zaległego podatku VAT polskim przedsiębiorcom nie będzie łatwe. Jego zdaniem, Ukraina jest w zbyt trudnej sytuacji gospodarczej, by kompleksowo wyrównać zaległości wobec firm inwestujących na Ukrainie. Dlatego, jak przekonuje Piechota, Ukraina rozwiązuje problem, emitując obligacje, które otrzymują przedsiębiorstwa. Jacek Piechota wyjaśnia, że obligacje będą przez ukraiński skarb państwa wykupowane wraz z poprawą sytuacji gospodarczej kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t94080.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szefowie;rzadow;polski;i;ukrainy;porozmawiaja;o;gazie,156,0,684188.html) Szefowie rządów Polski i Ukrainy porozmawiają o gazie Oficjalnie wizyta premiera Ukrainy związana jest z Euro 2012.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;oskarza;prezydent;jest;tchorzem,124,0,683644.html) Tymoszenko oskarża: prezydent jest tchórzem Była premier Ukrainy twierdzi, że Wiktor Janukowycz boi się konkurencji.
bEgXuTwy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)