Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uszczelnianie poboru VAT. Sejm uchwalił tzw. pakiet paliwowy

4
Podziel się:

Nowela zakłada, że trzeba będzie zapłacić podatek VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliwa, w ciągu 5 dni od momentu sprowadzenia go do Polski.

Uszczelnianie poboru VAT. Sejm uchwalił tzw. pakiet paliwowy
(Jacek Bereźnicki)

Sejm jednogłośnie uchwalił w środę tzw. pakiet paliwowy, który ma "uszczelnić" pobór VAT. Nowela zakłada, że trzeba będzie zapłacić podatek VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliwa, w ciągu 5 dni od momentu sprowadzenia go do Polski.

Za zmianami w kilku ustawach głosowało 434 posłów, nikt nie był przeciw, ani się nie wstrzymał.

Tak zwany pakiet paliwowy (nowelizacje ustaw o VAT i akcyzie, Prawa energetycznego oraz ustawy o zapasach paliw) jest elementem przygotowywanego przez resort finansów całościowego pakietu "uszczelniającego" pobór VAT.

Pakiet ma uszczelnić pobór VAT przy tzw. wewnątrzwspólnotowych nabyciach paliwa i uszczelnić koncesjonowanie obrotu paliwami z zagranicą. Ministerstwo Finansów szacuje, że budżet zyska na tym rozwiązaniu ok. 2,5 mld zł rocznie.

Nowa ustawa ma obowiązywać od 1 sierpnia 2016 r.

wiadomości
gospodarka
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Guest
6 lat temu
Prezydent w zasięgu
fffd
6 lat temu
hehe,,,,, ale z ludzi są durnie, większa płaca minimalna, wiecej podatku poleci do państwa,, dlaczego nie obniżą podatku aby ludzie wiecej zarabial?i... hahahah ale ludzie sa ciemni . Pis czy Po dymaja was podobnie
os
6 lat temu
KIEDY POSŁOWIE BĘDĄ PŁACIĆ ZUS I PODATKI ???????? [od tz. diet]
ZZZ
6 lat temu
Można?