Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki szacuje, ile w w tym roku da uszczelnienie VAT

62
Podziel się:

Wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił w środę, że poprawa ściągalności podatku VAT może przynieść już w tym roku do budżetu 15-20 mld zł.

Morawiecki szacuje, ile w w tym roku da uszczelnienie VAT
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)
bEIIibTp

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ocenił w środę, że poprawa ściągalności podatku VAT może przynieść już w tym roku do budżetu 15-20 mld zł. - Uszczelnienie VAT-u to dla Polski jeden z najważniejszych tematów - podkreślił.

- Utracony VAT, który już częściowo w tym roku skompensujemy, być może nawet do poziomu 15-20 mld zł, czyli w połowie tę lukę domkniemy być może nawet w tym roku - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Przypomniał, że luka w ściągalności podatku VAT zwiększyła się z poziomu około 10 mld zł w 2008 r. do około 40 mld zł w 2016 r. - Nie ma z naszej strony na to przyzwolenia i my oczywiście w bardzo zdecydowany sposób walczymy z karuzelami vatowskimi, pustymi fakturami, wymuszaniem różnego rodzaju rozwiązań na fiskusie, które niby wiążą się z eksportem, a tak naprawdę nie ma żadnego eksportu - tłumaczył wicepremier.

bEIIibTr

Jak podkreślił, jest to "fundamentalny i ważny proces i problem dla naszego kraju", przy rozwiązywaniu którego problemy mogą jednak dotknąć pojedynczych przedsiębiorców.

- Czasami rzeczywiście jakaś "róża zostanie skrzywdzona, jak te lasy płoną, ale ja nie chcę, aby te lasy płonęły". Dla mnie jest to absolutnie fundamentalny priorytet, ale nie lekceważymy też problemów pojedynczych przedsiębiorców - podkreślił Morawiecki.

bEIIibTS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(62)
Pinokio
12 godz. temu
Macie lepkie rączki
Pinokio
12 godz. temu
Rządzicie już sześć lat chyba sobie uszczelniacie ten wat, to chyba Wam coś ginie, chyba że?.
EMERYT
4 lata temu
A CO ZE SKŁADKAMI ZDROWOTNYMI 300 ZL , KTÓRE MUSI PŁACIĆ PRZEDSIĘBIORCA-EMERYT. PRZEZ 50 LAT OPŁACANIA ZUS-U PROWADZĘ NADAL DZIAŁALNOŚĆ BO Z 1200 ZL EMERYTURY NIE WYŻYJĘ ALE MUSZE NADAL PŁACIĆ ZUS JAKO SKŁADKĘ ZDROWOTNA. PYTANIE PO CO????? JA JUŻ SWOJE ZAPŁACIŁEM I MAM EMERYTURĘ.
bEIIibTT
Gruba kasa - ...
4 lata temu
Wreszcie ktoś kto egzekwuje prawo. To nie są nowe podatki - po prostu państwo pozwalało wcześniej nas wszystkich okradać. Morawiecki to odwraca - szacunek!
Wojciech
4 lata temu
Wszystkie baty spadają na uczciwych przedsiębiorców.. ale już niewielu da się tak oszukiwać. Wszyscy, którzy realnie patrzą na swój biznes szukają sobie raju, bo tylko w taki sposób można uciec z tego bagna!
...
Następna strona