Notowania

Morawiecki szacuje, ile w w tym roku da uszczelnienie VAT

Wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił w środę, że poprawa ściągalności podatku VAT może przynieść już w tym roku do budżetu 15-20 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ocenił w środę, że poprawa ściągalności podatku VAT może przynieść już w tym roku do budżetu 15-20 mld zł. - Uszczelnienie VAT-u to dla Polski jeden z najważniejszych tematów - podkreślił.

- Utracony VAT, który już częściowo w tym roku skompensujemy, być może nawet do poziomu 15-20 mld zł, czyli w połowie tę lukę domkniemy być może nawet w tym roku - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Przypomniał, że luka w ściągalności podatku VAT zwiększyła się z poziomu około 10 mld zł w 2008 r. do około 40 mld zł w 2016 r. - Nie ma z naszej strony na to przyzwolenia i my oczywiście w bardzo zdecydowany sposób walczymy z karuzelami vatowskimi, pustymi fakturami, wymuszaniem różnego rodzaju rozwiązań na fiskusie, które niby wiążą się z eksportem, a tak naprawdę nie ma żadnego eksportu - tłumaczył wicepremier.

Jak podkreślił, jest to "fundamentalny i ważny proces i problem dla naszego kraju", przy rozwiązywaniu którego problemy mogą jednak dotknąć pojedynczych przedsiębiorców.

- Czasami rzeczywiście jakaś "róża zostanie skrzywdzona, jak te lasy płoną, ale ja nie chcę, aby te lasy płonęły". Dla mnie jest to absolutnie fundamentalny priorytet, ale nie lekceważymy też problemów pojedynczych przedsiębiorców - podkreślił Morawiecki.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2017

zunBRAWO PIS - ANI KROKU W TYŁ ! - BRAWO !

10-05-2017

futroMorawiecki najlepiej jak bedziesz swoje wyklady robil u rydzyka.Tam berety i" ciemny lud" lykna twoje wypociny.

10-05-2017

ewelawkaten człowiek budzi we mnie wielkie zaufanie

Rozwiń komentarze (60)