Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit
26.06.2009 13:19

Wróci 40-procentowa stawka PIT? PiS się waha

- Nie wiemy jaka jest sytuacja finansów publicznych - tłumaczy Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Prawo i Sprawiedliwość nie wie, czy byłoby skłonne poprzeć potencjalną propozycję rządu odnośnie przywrócenia 40 proc. stawki PIT dla najlepiej zarabiających, decyzja uzależniona będzie o sytuacji budżetu - ocenia prezes partiiJarosław Kaczyński.

_ - Nie jestem w stanie odpowiedzieć, jakie będzie stanowisko PiS, gdyż nie wiemy jaka jest sytuacja finansów publicznych _ - powiedział Kaczyński.

Od 2009 roku doszło do obniżenia stawek PIT do 18 i 32 proc., co według, przedstawianych w ubiegłym roku przez ministra finansów szacunków, uszczupliło dochody budżetowe o 7,5 mld zł.

W środę na konferencji prasowej premierDonald Tuskpoinformował, że jeszcze latem rząd przedstawi projekt ewentualnych zmian w podatkach na lata 2010-2011.

Z przeprowadzonych przez PAP rozmów z politykami PO i PSL wynika, że dla poprawienia przyszłorocznej sytuacji budżetowej PSL dopuszcza m.in. czasowe wprowadzenie 40 proc. podatku dla najlepiej zarabiających, zaś PO jest przeciwna zwiększaniu podatków bezpośrednich i taki ruch byłby ostatecznością, rozważyć może natomiast podniesienie akcyzy. PSL jest przeciwny ewentualnej podwyżce stawek VAT.

Tagi: pit, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, polityka, najważniejsze, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz