Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakup flagi można wrzucić w koszty firmy

Interpelację w tej sprawie skierował do resortu finansów poseł PiS Stanisław Szwed.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Kabanski/CC/Flickr)

Przedsiębiorcy, którzy kupili do swojej firmy flagę narodową z okazji święta 2 maja (Dnia Flagi), mogą wrzucić ten wydatek do kosztów podatkowych, zmniejszając tym samym dochód przed opodatkowaniem - poinformował wiceminister finansów Maciej Grabowski w odpowiedzi na interpelację.

Interpelację w tej sprawie skierował do resortu finansów poseł PiS Stanisław Szwed. Napisał w niej, że izby skarbowe w Poznaniu oraz w Warszawie wydały interpretacje niepozwalające zaliczyć wydatku na zakup flagi do kosztów podatkowych, bo nie ma on związku z przychodami z działalności gospodarczej.

_ - Zadziwiające jest, że te same izby zakupy na dekorację bożonarodzeniową zinterpretowały jako koszt, ponieważ "wystrój świąteczny jest w obecnych warunkach rynkowych wymogiem stawianym przez klientów" _ - zauważył poseł.

W odpowiedzi wiceminister zapewnił, że wydatki na zakup flagi państwowej mogą być dla podatnika kosztem uzyskania przychodów, jeżeli flaga _ jest wykorzystywana dla celów działalności prowadzonej przez podatnika i nie służy osobistym celom pracowników (innych osób) albo bez uzasadnienia nie znajduje się poza siedzibą podatnika _.

Grabowski poinformował, że wystąpił do dyrektorów izb skarbowych o akta spraw będących przedmiotem obu interpretacji. Resort finansów może zmienić interpretacje, pozwala na to Ordynacja podatkowa.

Obie interpretacje zostały już usunięte ze strony internetowej Krajowej Informacji Podatkowej.

Tagi: prowadzenie firmy w polsce, flaga, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz