Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
vat
29.09.2012 08:47

Zwolnienie z VAT. Resort czeka na decyzję Rady UE

Ministerstwo Finansów spodziewa się, że w listopadzie Rada UE podejmie decyzję w sprawie wniosku Polski o przedłużenie do 2015 roku zwolnienia z VAT dla podatników o obrotach do 150 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo Finansów spodziewa się, że w listopadzie Rada UE podejmie decyzję w sprawie wniosku Polski o przedłużenie do 2015 roku zwolnienia z VAT dla podatników o obrotach do 150 tysięcy złotych - poinformowała Wiesława Dróźdż z Ministerstwa Finansów.

Rzeczniczka prasowa administracji podatkowej w MF wyjaśniła, że obecny limit do zwolnienia tzw. podmiotowego z VAT w wysokości 150 tys. zł Polska może stosować na podstawie decyzji derogacyjnej Rady UE do końca 2012 r. Ze zwolnienia takiego korzystają firmy, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty 150 tys. zł. Firmy takie nie muszą wystawiać faktur VAT i składać deklaracji dot. podatku od towarów i usług.

Dróżdż wskazała, że aby zapewnić możliwość dalszego stosowania rozwiązania korzystnego dla przedsiębiorców, rząd polski, na wniosek Ministra Finansów w marcu br. zwrócił się do Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej o przekazanie Komisji Europejskiej wniosku o przedłużenie istniejącej derogacji do końca grudnia 2015 roku.

- _ Z informacji uzyskanych w Przedstawicielstwie wynika, że projekt decyzji derogacyjnej na początku października ma być przekazany przez Komisję Europejską do Rady UE. Można się spodziewać, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Radę UE w listopadzie bieżącego roku _ - poinformowała Dróżdż.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą wyższego VAT-u od chipsów Ministerstwo Finansów rozważy, czy nie opodatkować tzw. śmieciowego jedzenia stawką podatku w wysokości 23 proc.
Mamy wysoki VAT? Tam mają jeszcze wyższy Podwyżkę podatku od towarów i usług jako remedium na łatanie budżetu poparła Komisja Europejska. Prognozy są jednak złe, bo wzrośnie...
Tagi: vat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz