Notowania

Przejdź na
pit 2011
23.01.2012 12:54

PIT-28 nie wyklucza prawa do ulg i odliczeń

Mimo pewnych ograniczeń możliwe jest odliczenie opłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

Ryczałt od przychodów to uproszczona forma, przy której podatek opłaca się od przychodów, bez możliwości pomniejszenia go o koszty jego uzyskania. Podatnicy, którzy z niego korzystają, rozliczają się z fiskusem za pomocą deklaracji PIT-28.

Zwróćmy uwagę, że przy ryczałcie nie możemy pomniejszać przychodu o koszty jego uzyskania. Toteż w przypadku, gdy działalność gospodarcza, wiąże się z wysokimi kosztami uzyskania przychodu, należy rozważyć, czy ryczałt ewidencjonowany jest dla nasz korzystny.

Mimo pewnych ograniczeń, tak jak w przypadku innych form opodatkowania, możliwe jest za to odliczenie opłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz społeczne. Podatnikom przysługuje również prawo do skorzystania z ulg. Wyjątek stanowi jedynie ulga prorodzinna.

Czytaj więcej o rozliczaniu PIT za 2011 rok
PIT-28 musisz złożyć do końca stycznia Niestety Ministerstwo Finansów po raz kolejny nie przygotowało odpowiedniej broszury, która wyjaśniałaby jak należy wypełnić niektóre z deklaracji.
PIT 2011: Uważaj na nowe wzory deklaracji i informacji podatkowych Z dniem 1 stycznia 2012 r. weszły w życie rozporządzenia określające nowe wzory deklaracji i informacji podatkowych.
O czym należy pamiętać przy wypełnianiu deklaracji PIT-4R? W formularzu wykazujemy zaliczki należne za dane miesiące, a nie faktycznie wpłacone w tych miesiącach do urzędu.
Tagi: pit 2011, porady, podatki, msp
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz