Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plFirmaWiadomościPodatki > Poradniki
 • Zwrot za internet a przychód pracownika
  12.12.2006
  Zwrot za internet a przychód pracownika
  Aby pracownik miał stały dostęp do danych firmy, również po godzinach pracy, pracodawca zobowiązał się do pokrywania kosztów stałego dostępu do Internetu.
 • Jaki ryczałt i karta w 2007 roku?
  4.12.2006
  Jaki ryczałt i karta w 2007 roku?
  Ryczałt ewidencjonowany oraz karta podatkowa obroniły się przed likwidacją uproszczonych form opodatkowania i nadal pozostają do dyspozycji przedsiębiorców.
 • PIT 2007 - zmiany ważne dla przedsiębiorców
  1.12.2006
  PIT 2007 - zmiany ważne dla przedsiębiorców
  Czy w przyszłym roku będzie mniej biurokracji? Ile będzie można wrzucić jednorazowo w koszty zamiast amortyzować? Jak funkcjonować w obliczu nowej definicji działalności gospodarczej?
 • Spółka jawna - spis z natury
  30.11.2006
  Spółka jawna - spis z natury
  Czy obaj wspólnicy spółki jawnej muszą dokonać rozliczenia podatku dochodowego w oparciu o spis z natury na koniec miesiąca, jeżeli postanowienie o sporządzeniu spisu z natury otrzymał tylko jeden ze wspólników?
 • Jakie zmiany w CIT od nowego roku?
  29.11.2006
  Jakie zmiany w CIT od nowego roku?
  W podatku dochodowym od osób prawnych od stycznia pojawi się wiele nowych, bardzo istotnych zapisów.
 • 29.11.2006
  Podatnik określi, kiedy wykonano część usługi
  Nowelizacja ustawy o VAT zmieni moment powstania obowiązku podatkowego. Konieczność zapłaty podatku powstanie już po częściowym wykonaniu usługi. Jeśli podatnik dobrze przygotuje umowę, nie będzie miał problemów z fiskusem.
 • Zmiana stawki VAT w trakcie obowiązywania umowy
  27.07.2006
  Zmiana stawki VAT w trakcie obowiązywania umowy
  W większości przetargów cena, którą zleceniodawca zapłacić ma za usługę zapisana jest w umowie w kwocie brutto. Czyli wraz z zawartym w niej podatkiem VAT. To poważny kłopot dla wszystkich, dla których w trakcie realizacji kontraktu zmieniła się stawka VAT.
1 -25 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Mały ZUS jednak poczeka. Rząd przekłada ulgi dla mikrofirm Mały ZUS jednak poczeka. Rząd przekłada ulgi dla mikrofirm
- Spodziewamy się, że po wakacjach ruszy proces legislacyjny ustawy o małej działalności gospodarczej. Chcielibyśmy, by zakończył się on do końca 2017 r. Wówczas przedsiębiorcy płaciliby obniżone składki od 1 stycznia 2019 r - deklaruje wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Tym samym potwierdziła informacje, które przekazał już kilka miesięcy temu money.pl. Pomysł na likwidację ryczałtowego ZUS dla mikrofirm wyszedł od posła PiS Adama Abramowicza.

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

9 start-upów wprowadzało innowacje dla Poczty Polskiej. Program trwa, do wzięcia nawet 200 tys. zł 9 start-upów wprowadzało innowacje dla Poczty Polskiej. Program trwa, do wzięcia nawet 200 tys. zł
Internetowy kreator opakowań, samoobsługowe urządzenie do nadawania i odbierania paczek a nawet projekt pojazdu. Twórcy dziewięciu start-upów przez ostatnie miesiące testowali innowacyjne rozwiązania dla Poczty Polskiej.