Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"

Czy Polski Ład, zamiast przyspieszyć gospodarkę po pandemii, sprawi, że przedsiębiorcy będą zwijać swoje interesy? - W tym momencie przedsiębiorcy, którzy są już - mówiąc pejoratywnie - na ostatnich nogach i jeszcze w tym momencie są zobligowani do konsultacji księgowych, podatkowych, prawnych, dlatego że słyszą zewsząd, że lada moment zostanie na nich nałożone kolejne restrykcje fiskalne, a także obowiązki podatkowe, których wcześniej nie było. Moment na wprowadzanie takiej zmiany jest bardzo zły - mówił w programie "Newsroom" WP adwokat Piotr Walczak. Podkreślał, że przedsiębiorcom nie dano czasu na analizę i weryfikację zmian, które niesie za sobą Polski Ład. - Podam taki prosty przykład: jeżeli ktoś w tym momencie chciałby, z uwagi na wprowadzane zmiany, rozpocząć procedurę przekształcenia swojej spółki np. w spółkę kapitałową, czy spółkę z o.o., tak aby objął go estoński CIT, to w najbliższym okresie po przekształceniu nie będzie mógł tego stosować -...

rozwiń
03-11-2021
Tagi:
podatki, przepisy, gospodarka, wideo, msp, Piotr Walczak, polski ład
0
0
26
Podziel się
Komentarze (26)
zobacz więcej komentarzy (26)
KOMENTARZE
(26)
Kasia
6 miesięcy temu
Ja się nie obawiam - ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik farmaceutyczny i moja praca jest stabilna.
Abc
6 miesięcy temu
Jest jak w polowce lat 80. Wladza sie broni a spoleczenstwo oszczedza. Plusem sytuacji jest fakt, ze po paru latach oszczedzania, spoleczenstwo nie buntuje sie przeciwko prawdziwym reformom. Te mielismy 30 lat temu a polowiczne z 20 lat temu. A swiat nie stal w bezruchu, tylko szybko sie zmienial.
Yeah
6 miesięcy temu
Powiem tak: wyglada na to ze PIS to piekna ustawka w wykonaniu KGB i Putina aby zniszczyc Polske a potem oslabiona napasc. Towarzyszu kaczynski gratulujemy Wam!
Ósemka
6 miesięcy temu
Inflacja to jest jeden ze sposobu zniewolenia Polaków i nie tylko. Kiedy społeczeństwo się obudzi i to całe towarzystwo postawi przed Norymbergą 2.0?
Stan
6 miesięcy temu
Przecież tym bandytom o to chodzi !
...
Następna strona