Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"

Czy Polski Ład, zamiast przyspieszyć gospodarkę po pandemii, sprawi, że przedsiębiorcy będą zwijać swoje interesy? - W tym momencie przedsiębiorcy, którzy są już - mówiąc pejoratywnie - na ostatnich nogach i jeszcze w tym momencie są zobligowani do konsultacji księgowych, podatkowych, prawnych, dlatego że słyszą zewsząd, że lada moment zostanie na nich nałożone kolejne restrykcje fiskalne, a także obowiązki podatkowe, których wcześniej nie było. Moment na wprowadzanie takiej zmiany jest bardzo zły - mówił w programie "Newsroom" WP adwokat Piotr Walczak. Podkreślał, że przedsiębiorcom nie dano czasu na analizę i weryfikację zmian, które niesie za sobą Polski Ład. - Podam taki prosty przykład: jeżeli ktoś w tym momencie chciałby, z uwagi na wprowadzane zmiany, rozpocząć procedurę przekształcenia swojej spółki np. w spółkę kapitałową, czy spółkę z o.o., tak aby objął go estoński CIT, to w najbliższym okresie po przekształceniu nie będzie mógł tego stosować -...

rozwiń
podatki
gospodarka
26
Podziel się:
KOMENTARZE
(26)
Kasia
3 lata temu
Ja się nie obawiam - ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik farmaceutyczny i moja praca jest stabilna.
Abc
3 lata temu
Jest jak w polowce lat 80. Wladza sie broni a spoleczenstwo oszczedza. Plusem sytuacji jest fakt, ze po paru latach oszczedzania, spoleczenstwo nie buntuje sie przeciwko prawdziwym reformom. Te mielismy 30 lat temu a polowiczne z 20 lat temu. A swiat nie stal w bezruchu, tylko szybko sie zmienial.
Yeah
3 lata temu
Powiem tak: wyglada na to ze PIS to piekna ustawka w wykonaniu KGB i Putina aby zniszczyc Polske a potem oslabiona napasc. Towarzyszu kaczynski gratulujemy Wam!
Ósemka
3 lata temu
Inflacja to jest jeden ze sposobu zniewolenia Polaków i nie tylko. Kiedy społeczeństwo się obudzi i to całe towarzystwo postawi przed Norymbergą 2.0?
Stan
3 lata temu
Przecież tym bandytom o to chodzi !
...
Następna strona