Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Polski Ład. Stracą na nim płacący podatek liniowy, ale budżet państwa na tym nie zyska

42
Podziel się

Jeżeli osoby płacące podatek liniowy zostaną obciążone pełną składką zdrowotną, to ich podatki wzrosną o połowę - nie ma wątpliwości Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców przy ocenie pomysłów zawartych w Polskim Ładzie. Podkreśla też, że wyższe podatki nie oznaczają większych wpływów do budżetu.

Polski Ład. Stracą na nim płacący podatek liniowy, ale budżet państwa na tym nie zyska
Polski Ład znacząco podniesienie podatki dla rozliczających się liniowo (zdj. ilustracyjne). (Adobe Stock, bzyxx)
bEpZeBUB

Adam Abramowicz w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego poinformował, że przeprowadził konsultacje ze środowiskiem MŚP pakietu zmian zawartych w Polskim Ładzie - pisze "Puls Biznesu". Jego przedstawiciele chwalą podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych oraz zapowiedzi podniesienia pierwszej skali podatkowej z 85528 złotych do 120 tys. złotych.

- Te oczekiwane i pożądane zmiany nie mogą być finansowane poprzez dodatkowe obciążenie przedsiębiorców o dochodach na poziomie umożliwiającym odtwarzanie środków trwałych i inwestowanie w rozwój z własnych funduszy - podkreśla Adam Abramowicz, cytowany przez "PB".

Zobacz także: Możemy płacić za trzymanie pieniędzy w bankach. "To dość powszechnie stosowane w Europie"
bEpZeBUD

Rzecznik MŚP przypomina, że wprowadzenie 19-procentowego podatku liniowego w 2004 roku zwiększyło strumień pieniędzy płynących do budżetu z podatków. Trend ten zahamować mogą pomysły zawarte w Polskim Ładzie, takie jak opłacanie składki zdrowotnej w pełnym zakresie (9 proc.).

Zdaniem Adama Abramowicza to oznacza podwyżkę stopy opodatkowania dla "liniowców" o połowę. Po wdrożeniu Polskiego Ładu zapłacą oni 28 proc. podatków.

bEpZeBUJ

Rzecznik MŚP przestrzega, że pomysły rządu mogą osiągnąć skutek odwrotny. Zamiast zakładanego wzrostu wpływów z podatków, w praktyce może się okazać, że one się zmniejszą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpZeBVe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
Zaraz
wczoraj
Płyta OSB rok temu 100 PLN, dziś 300 PLN. Inflacja na tym produkcie wynosi 300%. Miska ryżu tuż tuż xD
Paweł
wczoraj
będzie szara strefa, wszyscy znajomi przedsiębiorcy już się szykują, a rząd nic z tym nie zrobi bo nieogarniają wielu istotnych rzeczy. Zamkniemy firmy, ludzi zwolnimy i sami też pracować nie będziemy. Co wtedy? Policja będzie buty i żywność w sklepach emerytom sprzedawać?
Lisu
3 dni temu
Morawiecki: Ściągniemy składkę zdrowotną! Czas oczekiwania do endokrynologa zmniejszy się z 8 miesięcy do 7,5. (Jeśli uda się kilku ściągnąć z zagranicy) ale ponieważ lekarze podniosą ceny za usługi aby płacić swoją składkę zdrowotną to w sumie wyjdzie na to samo....
bEpZeBVf
Ludzie
4 dni temu
Mój mąż - przedsiębiorca od 20 lat. Pracuje po 12 godzin. Na urlopie był 3 lata temu, u lekarza 6 lat temu, na zwolnieniu nigdy. Jak choruje to dowlecze się do domu bierze Apap i następny dzień do pracy. Teraz zapłaci składkę zdrowotną za tych co przy byle Katarze biorą L4 na tydzień lub tych co do przychodni idą w celach rozrywkowych. Chooore!!
Lili
4 dni temu
Nowy ład = Nowy Sposób wyciagnięcia kasy od przedsiębiorców Tylko od nich coś wyciągniemy zanim padną - szepta rząd
...
Następna strona