Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dotacje na rozwój firmy. Skąd można je pozyskać?

Na rynku wciąż jest sporo programów dotacji dla firm. Pomoc pochodząca z funduszy europejskich przeznaczona jest przede wszystkim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. O szczegółach warto dowiadywać się w punktach informacyjnych funduszy europejskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
Otrzymanie dotacji na rozwój firmy są możliwe, jeśli zostaną spełnione odpowiednie kryteria

Na rynku wciąż jest sporo programów dotacji dla firm. Pomoc pochodząca z funduszy europejskich przeznaczona jest przede wszystkim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. O szczegółach warto dowiadywać się w punktach informacyjnych funduszy europejskich.

Dobrym pomysłem na zdobycia pieniędzy na rozwój firmy jest Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Pieniądze, które są w tym programie, można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza to ta, która przyczynia się do rozwoju podmiotów. Chodzi tu np. o firmy, które poprzez inwestycje zdobywają nowe rynki. Druga grupa to przedsięwzięcia, które są związane z usługami doradczymi. Projekty w Programie Inteligentny Rozwój kieruje się głównie do mikro, małych i średnich firm.

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Z takiego programu można skorzystać, realizując projekt, uczestnicząc w nich albo użytkując infrastrukturę, która powstanie dzięki takiemu dofinansowaniu. Program realizowany jest w 5 województwach: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Dla kogo są dotacje z programu Polska Wschodnia? Z dotacji takich mogą skorzystać przede wszystkim małe i średnie firmy, jednostki samorządu terytorialnego, a także PKP PLK S.A.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020

Program ten ma na celu poprawę konkurencyjności rolnictwa, a także zrównoważony rozwój terytorialny wsi. Chodzi tu przede wszystkim o pomoc gospodarstwom rolnym. Chodzi tu o premie dla młodych rolników, modernizację gospodarstw. W ramach programu wspierane są inwestycje związane z przetwórstwem i marketingiem artykułów rolnych, rozwój grup producenckich i poprawy jakości produktów spożywczych. Będą też wspierane targowiska. Pomoc związana jest ze wzrostem produkcji ekologicznej. Program ten ma też pomóc w rozwoju obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania.

Programy informatyzacji

Dofinansowanie można też uzyskać, jeśli chcemy rozwinąć rozwiązanie B2B (business-to-business), który łączy system twojej firmy z partnerami. Środki unijne mogą być przeznaczone na wprowadzenie elektronicznych systemów.

Dofinansowanie do rozwiązań ekologicznych

Pieniądze z dofinansowania można przeznaczyć na termomodernizację budynków firmy albo na to, by wprowadzić energooszczędne technologie lub też przebudowanie linii produkcyjnej.

Jednorazowa pomoc na otwarcie działalności gospodarczej

Osoba bezrobotna, zarejestrowana w urzędzie pracy może otrzymać pomoc finansową na uruchomienie działalności gospodarczej. Środki można wykorzystać na wyposażenie albo doposażenie stanowiska pracy dla bezrobotnego. Żeby otrzymać takie środki:

  • nie można prowadzić działalności gospodarczej w ciągu 12 ostatnich miesięcy;
  • nie korzystały z pomocy finansowej Funduszu Pracy;
  • w ciągu 12 miesięcy nie będą podejmować zatrudnienia;
  • zobowiążą się do prowadzenia działalności przez 12 miesięcy i nie będą składały wniosku o jej zawieszenie.

W ciągu roku od złożenia wniosku nie odmówimy bez przyczyny przyjęcia pracy.

Osoby, które zdecydowały się na otrzymanie środków związanych z podjęciem działalności gospodarczej, będą musiały w ciągu 30 dni oddać pieniądze, jeśli nie będą prowadzić działalności przez minimum 12 miesięcy albo ją zawieszą lub w inny sposób naruszą warunki umowy.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2019

Natalka1975apropos dotacji i pieniedzy na firme jest taka ekstra ksiazka Sekrety 12 sposobow jak zdobyc pieniadze na firme. Naprawde warto, 3 tyg po lekturce … Czytaj całość

06-09-2019

NikNie ma żadnych informacji czy dotacje są bezzwrotne na rozwój działalności. Ktoś wie?

14-10-2019

ImbcW tym rzecz ze póki co nie ma i nie słychać żeby coś było sam jestem zainteresowany

Rozwiń komentarze (3)