Notowania

pomoc
10.07.2010 07:04

100 mln zł dla małych firm. Jak złożyć wniosek?

Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Picsfive/Dreamstime.com)

*Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. Resort skarbu przewidział na ten cel 100 mln zł z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. *

Wnioski o udzielenie pomocy publicznej przedsiębiorcy mają składać do kancelarii resortu skarbu.

Przedsiębiorca musi co najmniej przez trzy lata prowadzić swoją działalność gospodarczą. Pomoc publiczna z MSP nie dotyczy firm działających w sektorach: hutnictwa żelaza, stali oraz górnictwa węgla.

O pieniądze mogą się także ubiegać przedsiębiorcy poszkodowani w wyniku powodzi.

Resort skarbu nie wyznaczył sztywnej kwoty, o którą może ubiegać się firma. Jak mówił wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski, ministerstwo ma analizować wniosek każdego podmiotu i uznawać deklarowane kwoty.

Przedsiębiorca musi jednak spełniać kryteria związane z udzielaniem pomocy publicznej. O dotacje będą mogły ubiegać się firmy, które wcześniej nie otrzymały pomocy publicznej, gdyż można ją uzyskać tylko jeden raz.

Bardzo ważnym kryterium jest również dobry program restrukturyzacji, czyli pomysł na to, jak spółka ma się rozwinąć dzięki dotacji udzielonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa w ramach Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. Ważne jest również to, na ile dzięki tym środkom spółka odzyska rentowność i trwałą zdolność do konkurowania na rynku.

Poszczególne programy dotyczące restrukturyzacji lub modernizacji firm muszą być notyfikowane w Komisji Europejskiej. W poprzednich latach - w zależności od wielkości - firma otrzymywała od kilku do kilkunastu milionów złotych pomocy publicznej.

Tagi: pomoc, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, zarządzanie, najważniejsze, kapitał, msp, pap, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz