Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

680 mln dla małych i średnich firm

0
Podziel się:

Wstępna ocena wniosku w ciągu kilkunastu dni, preferencje dla firm innowacyjnych i tworzących nowe miejsca pracy - nowy program dotacji dla MSP.

680 mln dla małych i średnich firm
bFfCVdQl

Od połowy listopada będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach programu „Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw”. Po raz pierwszy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze wstępnej oceny swojego pomysłu.

Minimalna kwota dofinansowania to 500 tys. złotych. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości szacuje, że z programu skorzystać będzie mogło od 600 do tysiąca małych i średnich przedsiębiorstw.

Kto ma największe szanse? Promowane będą firmy nastawione na innowacyjność. I tworzenie nowych miejsc pracy. Dodatkową premię punktową otrzymają firmy zlokalizowane w powiatach, w których bezrobocie przewyższa 12 proc. Atutem są nagrody i certyfikaty np. ISO.

bFfCVdQn

Już teraz przedsiębiorcy zainteresowani programem mogą skorzystać z propozycji PARP, aby poddać swój projekt wstępnej ocenie, jeszcze przed przygotowaniem wniosku. „Przygotowaliśmy szczegółowy formularz, który należy wypełnić - a zajmie to zaledwie 15 minut – i przesłać pocztą elektroniczną, a konsultanci w ciągu kilku dni odpowiedzą, czy i jakie projekt ma szanse” – tłumaczy Mirosław Marek, prezes PARP.

Wstępna ocena nie jest oczywiście wiążąca, ale ma dać przedsiębiorcom rozeznanie, czy ich projekt jest zgodny z założeniami programu.

Ten rodzaj preselekcji jest autorskim, pionierskim pomysłem PARP-u, ale Mirosław Marek zapowiada, że jeśli pomysł się sprawdzi, zostanie zastosowany także w przyszłych programach.

Do tej pory z programu „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw” korzystały przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, co spotkało się z dezaprobatą Komisji Europejskiej.

bFfCVdQt

Sfinansowanych zostało 70 dużych projektów, natomiast aż 2200 złożonych przez MŚP zostało odrzuconych. Teraz będą mogły ponownie ubiegać się o dofinansowanie.

Dokładny termin rozpoczęcia naboru wniosków znany będzie za kilka dni.

Wszelkie informacje, wraz z formularzem wstępnej oceny wniosku znaleźć można na stronie www.parp.gov.pl

bFfCVdQO
wiadomości
unia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)