Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arimr
14.04.2013 13:21

ARiMR przeznaczy 2 mld złotych na tworzenie małych firm

Wysokość dotacji zależy od liczby utworzonych nowych miejsc pracy. Maksymalnie przedsiębiorcy mogą otrzymać do 300 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

2 mld zł przeznaczy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na pomoc w tworzeniu i rozwijaniu mikroprzedsiębiorstw na wsi. Wnioski można składać od 15 do 26 kwietnia br. Maksymalna dotacja wynosi 300 tys. zł.

Wnioski na działania _ Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw _ w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Agencja będzie przyjmowała w 15 województwach, z wyjątkiem woj. wielkopolskiego, gdzie pieniądze na ten cel zostały już wykorzystane.

O unijne dofinansowanie mogą ubiegać się osoby, które nie podlegają ubezpieczeniu w pełnym zakresie w KRUS i chcą na wsi otworzyć lub rozwijać już istniejące mikroprzedsiębiorstwo, tj. firmę zatrudniające do 10 osób, której obrót nie przekroczy 2 mln euro.

Wysokość dotacji zależy od liczby utworzonych nowych miejsc pracy. Maksymalnie przedsiębiorcy mogą otrzymać do 300 tys. zł. Na utworzenie jednego miejsca pracy Agencja dopłaci do 100 tys. zł, za dwa stanowiska - do 200 tys. zł, a tworząc trzy i więcej można otrzymać do 300 tys. zł.

Agencja dofinansuje do 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowalnych na inwestycje związane ze stworzeniem nowych miejsc pracy.

O przyznaniu pomocy zdecyduje suma punktów. Brane pod uwagę będą takie kryteria jak: bezrobocie w powiecie, dochód podatkowy gminy, liczba planowanych do utworzenia nowych miejsc pracy. Najwięcej punktów dostaną zatem osoby, które mieszkają w biednej gminie, gdzie jest duże bezrobocie, i zadeklarują utworzenie co najmniej trzech miejsc pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rolnicy walczą o pieniądze. Tysiące wniosków O przyznaniu wsparcia decyduje liczba punktów, a nie kolejność dostarczenia dokumentu.
Rozdają nawet po 50 mln na inwestycje W skali kraju przewidziano na ten cel około 600 mln zł. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się pod koniec kwietnia.
Inwestycje unijne odmieniają łódzkie wsie Około 27,5 mln zł ze środków unijnych przeznaczył w ostatnich latach samorząd województwa łódzkiego na projekty dotyczące odnowienia centrów wsi w regionie.
Tagi: arimr, kraj, unia, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, gospodarka polska, kapitał, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz