Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BGK udzielił gwarancji na 26,7 mld zł. Skorzystało z nich ponad 102 tys. firm

Z danych BGK wynika, że od połowy marca 2013 r. do tej pory z programu gwarancji de minimis skorzystało 102,85 tys. przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/WLODZIMIERZ WASYLUK/REPORTER)

Ponad 26,7 mld zł to wartość gwarancji de minimis udzielonych firmom przez Bank Gospodarstwa Krajowego do końca lutego br. - poinformował bank. Pozwoliło to firmom uzyskać kredyty w wysokości 47,63 mld zł.

Z danych BGK wynika, że od połowy marca 2013 r. do tej pory z programu gwarancji de minimis skorzystało 102,85 tys. przedsiębiorców.

Program gwarancji de minimis wystartował wiosną 2013 r., kiedy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy zaczęli odczuwać skutki spowolnienia gospodarczego. Gwarancje miały być odpowiedzią na potrzeby firm związane z ułatwieniem dostępu do finansowania bieżącej działalności.

W listopadzie 2013 r. Bank Gospodarstwa Krajowego w porozumieniu z Ministerstwem Finansów rozszerzył gwarancje na kredyty inwestycyjne, by przedsiębiorcy mogli się rozwijać.

Gwarancje de minimis to dozwolona prawem polskim i regulacjami UE pomoc państwa dla przedsiębiorców. BGK w ramach tego programu udziela gwarancji spłaty kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych.

Tagi: bank gospodarstwa krajowego, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, kapitał, msp, czołówki, zarzadzanie, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz