Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dotacje na biznes w Polsce Wschodniej. Jest ponad 65 mln zł na rozwój startupów

Dotacje na biznes w Polsce Wschodniej. Jest ponad 65 mln zł na rozwój startupów

Fot. Canadian Film Centre/Flickr

Od 22 czerwca br. do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej w Polsce Wschodniej i pierwszą sprzedaż innowacyjnych produktów lub usług - poinformował resort rozwoju. Do rozdysponowania jest w sumie 65,6 mln zł.

- Chcemy nie tylko zatrzymać w Polsce Wschodniej młodych i zdolnych ludzi, ale i przyciągnąć osoby, które wyjechały z makroregionu, jak również wszystkich tych, którzy szukają atrakcyjnego miejsca do lokowania biznesu - podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Jak wyjaśnił resort rozwoju, platformy startowe to kompleksowy program wsparcia młodych, przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na biznes i innowacyjny produkt. Na ten cel przeznaczono 200 mln euro z programu "Polska Wschodnia".

"Zgłoszono już ponad 650 pomysłów na innowacyjny biznes. Autorzy najlepszych koncepcji mogą starać się nawet o 800 tys. zł na rozwój swojej działalności. Od 22 czerwca 2016 r. do 21 lipca 2017 r. na ich wnioski będzie czekać Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości" - podało ministerstwo.

- Wsparcie młodych przedsiębiorców w takim zakresie i na taką skalę nie było jeszcze realizowane w naszym kraju. Dlatego najpierw mamy pilotaż z budżetem 20 mln euro. Zostanie on oceniony. Wprowadzimy ewentualne zmiany i będziemy kontynuować projekt. Na dalsze wsparcie startupów przekażemy 180 mln euro z programu "Polska Wschodnia" - dodał wiceszef resortu.

Ministerstwo Rozwoju podkreśliło, że ogłoszony konkurs dotyczy drugiego etapu wsparcia startupów, którzy mają już "gotowy do wejścia na rynek produkt oraz stworzony i zweryfikowany rynkowo model biznesowy opracowany pod skrzydłami Platform startowych".

Resort przypomniał ponadto, że młodzi ludzie z całej Polski, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes, wciąż mogą zgłaszać się do jednej z trzech Platform startowych: Hub of Talents - Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, TechnoparkBiznesHub - Kielecki Park Technologiczny oraz Connect - Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Zobacz także: Specjalny fundusz zbierze pieniądze dla polskich startupów. Jak to ma działać?

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Rolof318
83.238.233.* 2016-05-11 07:27
I tak nic to nie da, podatek Janosikowy rabuje inne regiony byle dać tym na wschodniej ścianie, a sami zarobić nie mogą ? teraz następna dotacja i tak w kółko. PiS spłaca swoje długi względem kościelnych sług.
weteran 359
78.8.217.* 2016-05-10 22:31
a to za poparcie pisu
kjllk
151.31.214.* 2016-05-09 22:35
no to domy weselne ja grzyby po deszczu będą rosnąc