Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dotacje dla przedsiębiorców. Duże pieniądze do wzięcia

0
Podziel się

Pieniądze mają być skierowane m.in. na wspieranie firm, które po raz pierwszy wykorzystują nowe wynalazki lub wdrażają technologie objęte ochroną patentową.

Dotacje dla przedsiębiorców. Duże pieniądze do wzięcia
(AlexRaths/iStockphoto)
bEqvWqut

Pokaźne środki skierowane będą m.in. na wspieranie firm, które po raz pierwszy wykorzystują nowe wynalazki lub wdrażają technologie objęte ochroną patentową.

Jak poinformował w piątek resort, z miliarda złotych 600 mln zł ma trafić na pilotażowy projekt wsparcia tych małych i średnich przedsiębiorstw, które po raz pierwszy wdrażają wynalazki, a 400 mln zł będzie przeznaczone na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej w działaniu 4.4 Programu Innowacyjna Gospodarka. Z tego działania dofinansowywane są inwestycje związane z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych, produktowych, usługowych lub organizacyjnych - chodzi o rozwiązania stosowane na świecie nie dłużej niż 3 lata.

_ Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, zaproponuje ten podział do zatwierdzenia przez Komitet Monitorujący, na najbliższym posiedzeniu 24 kwietnia _ - poinformowało w komunikacie MRR.

bEqvWquv

Jak wyjaśniło ministerstwo, 400 mln zł, które zasilą budżet działania 4.4 programu Innowacyjna Gospodarka, zostanie wykorzystane na wsparcie projektów tych przedsiębiorców, którzy składali wnioski o dofinansowanie inwestycji w 2009 r. i pomimo wysokich ocen nie otrzymali dotacji.

_ Wiele z tych projektów wiąże się z pierwszym wdrożeniem technologii objętej ochroną patentową oraz technologii prośrodowiskowych. Co więcej, wielu wnioskodawców (...) w dalszym ciągu jest zainteresowanych ich realizacją, a część z nich rozpoczęła już realizację projektów w ograniczonym zakresie _ - poinformowało ministerstwo.

Z danych przedstawionych przez MRR wynika, że dotychczas w ramach działania 4.4 zawarto 360 umów, których łączna wartość przekracza 5,5 mld zł. MRR wskazuje, że to blisko 1/5 środków zakontraktowanych w ramach programu.

Program Innowacyjna Gospodarka to jeden z sześciu krajowych programów unijnych realizowanych w Polsce. Po zatwierdzonych w grudniu przez Komisję Europejską zmianach w programie, jego budżet wzrósł z 9,7 mld euro do 10,1 mld euro - z tego 8,6 mld euro to środki europejskie.

bEqvWquB

Z programu są realizowane inwestycje, które mają na celu m.in. zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, wzrost konkurencyjności polskiej nauki i zwiększenie jej roli w rozwoju gospodarczym, zwiększenie udziału innowacyjnych produktów polskiej gospodarki w rynku międzynarodowym, tworzenie trwałych i lepszych miejsc pracy oraz wzrost wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w gospodarce.

Czytaj więcej w Money.pl
Dofinansowanie z Unii pozyskał tylko co ósmy e-biznes Łączna kwota dofinansowania dla wygranych wniosków to ponad 43 mln zł, chociaż do rozdysponowania było 135 mln zł.
Eksporterzy mogą liczyć na ćwierć miliarda złotych wsparcia Piętnaście polskich specjalności eksportowych będzie za państwowe pieniądze reklamowanych za granicą. Właśnie rusza specjalny program promocji.
Minister ujawnia ile dostaniemy z Brukseli Bieńkowska: _ Polska może liczyć w przyszłym budżecie na spore pieniądze. Większe niż obecnie _. Zobacz od czego to zależy.
bEqvWquW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)