Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dotacje na targi i misje

0
Podziel się:

Szukasz pieniędzy na wyjazd na zagraniczne targi, albo na rozmowy biznesowe? Teraz możesz postarać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Sprawdź na co możesz przeznaczyć te środki.

Przyjmowanie wniosków o dotacje w ramach poddziałania 2.2.2 SPO Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw na imprezy odbywające się w roku 2004 zakończono. Ale już teraz należałoby się zainteresować wsparciem na wyjazdy organizowane w przyszłym roku.

  1. Na co można otrzymać dotacje w ramach poddziałania 2.2.2 Wsparcie w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw? · na udział przedsiębiorstw w wyjazdowych misjach gospodarczych związanych z uczestnictwem w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych · na udział przedsiębiorców w targach i wystawach za granicą
  1. Kto może otrzymać dotacje? Dotacje mogą otrzymać zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa, które działają na terytorium RP.
  1. Co to jest misja gospodarcza? Pod pojęciem misji gospodarczej rozumie się wyjazd przedsiębiorcy na rozmowy handlowe związane ze zwiedzaniem targów lub wystaw organizowanych za granicą. Misja może być organizowana przez przedsiębiorcę, organizację zrzeszającą przedsiębiorców lub jednostkę samorządu terytorialnego.

Przedsiębiorstwo może otrzymać wsparcie na udział w danej misji tylko jednego swojego przedstawiciela. W ciągu jednego roku kalendarzowego przedsiębiorca może otrzymać dofinansowanie kosztów uczestnictwa maksymalnie w pięciu misjach.

  1. Co podlega częściowej refundacji? · koszty przejazdu i zakwaterowania przedstawiciela przedsiębiorcy do wysokości limitów na nocleg w hotelu oraz limitów stawek w podróży samochodem z tytułu wyjazdu służbowego za granicę (według obowiązujących przepisów) · koszty biletu wstępu w celu zwiedzania targów czy wystawy · koszty przygotowania i druku materiałów promocyjnych w związku z udziałem w misji · koszty obsługi technicznej misji.
  1. Jakie są warunki przy targach i wystawach? · dofinansowanie otrzymuje się tylko i wyłącznie na te targi i wystawy zagraniczne, które zostały zakwalifikowane przez ministra gospodarki i pracy jako imprezy dotowane (patrz listy A, B, C poniżej) · przedsiębiorca może ubiegać się o dotację na uczestnictwo w maksymalnie 5 targach i wystawach w ciągu jednego roku kalendarzowego · tylko ten przedsiębiorca, który będzie uczestniczył jako wystawca w targach lub wystawach i będzie ponosił koszty związane z wynajęciem powierzchni wystawienniczej, może starać się o wsparcie.
  1. Za które poniesione koszty można otrzymać refundację? Refundacji podlegają koszty: · wynajęcia powierzchni wystawienniczej i zabudowy stoiska · transportu eksponatów · przygotowania i druk materiałów promocyjnych · przejazdu i zakwaterowania przedstawicieli przedsiębiorcy (maksymalnie 2 osoby).
  1. Jak duże wsparcie można otrzymać? Wsparcia udziela się zgodnie z zasadą de minimis. Refundację można otrzymać na wydatki do 50% całości kosztów kwalifikowanych. W przypadku misji gospodarczych jest to nie więcej niż 7,5 tys. złotych, natomiast przy targach i wystawach można otrzymać nie więcej niż 20 tys. złotych.
  1. Gdzie i kiedy składa się wnioski? Wnioski przyjmuje Ministerstwo Gospodarki i Pracy w Departamencie Inwestycji Zagranicznych w trybie ciągłym przez cały czas trwania programu.

Ministerstwo Gospodarki i Pracy
Departament Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu
00-507 Warszawa
plac Trzech Krzyży 3/5
tel. +48 22 693 46 88.

Warunki i tryb udzielania dofinansowania udziału polskich przedsiębiorstw w imprezach targowych i wystawienniczych za granicą określa rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy (projekt można znaleźć na stronach internetowych MGiP - www.eksporter.gov.pl oraz www.konkurencyjnosc.gov.pl).

Jak informuje Ministerstwo Gospodarki i Pracy, w latach 2005-2006 częściowym refinansowaniem kosztów uczestnictwa polskich przedsiębiorców w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych objęte będą wystawy i targi wyszczególnione na listach A, B i C.
· Lista A - obejmuje polskie wystawy narodowe organizowane w 2005 r.
· Lista B - targi o priorytetowym znaczeniu dla polskiej gospodarki
Lista C - inne ważne dla polskich przedsiębiorców targi - dofinansowanie do nich uruchomione będzie w miarę posiadanych środków finansowych.

targi
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)