Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kredyty dla przedsiębiorców i samorządów. Do wzięcia 75 mln euro

Bank Ochrony Środowiska udostępnił linię kredytową Europejskiego Banku Inwestycyjnego o wartości 75 mln euro. Pieniądze przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorstw, spółek komunalnych i samorządów na inwestycje infrastrukturalne oraz przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)
Maksymalna wartość kredytu, o jaki firmy mogą się ubiegać w BOŚ w ramach nowej linii kredytowej, to 12,5 mln euro

- Finansowanie dostępne jest zarówno dla mikro i małych firm, jak i dla średnich przedsiębiorców zatrudniających nawet do 3000 pracowników. Kredyty skierowane są także do spółek komunalnych i jednostek samorządu terytorialnego. Maksymalna wartość kredytu udzielanego na konkretne przedsięwzięcie wynosi 12,5 mln euro, a wartość samej inwestycji może sięgać nawet 25 mln euro - czytamy w komunikacie BOŚ.

Zobacz też rozmowę money.pl. Gowin: dajemy miliard na badania

Wkład własny inwestora to 15 proc. wartości inwestycji. Możliwe jest także łączenie różnych źródeł finansowania (fundusze krajowe, zagraniczne) oraz refinansowanie poniesionych już przez inwestora kosztów, podano także.

BOŚ podał, że w ramach najnowszej linii EBI 40 proc. środków przeznaczonych jest na finansowanie projektów przyczyniających się do działań na rzecz klimatu. Kredyt udzielony przez EBI jest objęty gwarancją w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych - jednego z filarów Planu Inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską pod kierownictwem Jean-Claude'a Junckera.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, kapitał, msp, zarzadzanie, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-08-2017

pisobolszewiaszukają frajerów do skrojenia?

18-08-2017

ajoBRAWO dobra zmiano. Firmę zarejestrujesz w 1dzień, ale jak masz 1grosz długu jesteś obywatelem 2 kategorii niezgodnie z Konstytucją pozbawiony opieki … Czytaj całość

18-08-2017

zabroZUS okrada polakow z naleznej im kasy.

Rozwiń komentarze (4)