Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kredyty dla przedsiębiorców i samorządów. Do wzięcia 75 mln euro

Kredyty dla przedsiębiorców i samorządów. Do wzięcia 75 mln euro

Maksymalna wartość kredytu, o jaki firmy mogą się ubiegać w BOŚ w ramach nowej linii kredytowej, to 12,5 mln euro Fot. Wikimedia/Fermina CC SA-3.0
Maksymalna wartość kredytu, o jaki firmy mogą się ubiegać w BOŚ w ramach nowej linii kredytowej, to 12,5 mln euro

Bank Ochrony Środowiska udostępnił linię kredytową Europejskiego Banku Inwestycyjnego o wartości 75 mln euro. Pieniądze przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorstw, spółek komunalnych i samorządów na inwestycje infrastrukturalne oraz przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska.

- Finansowanie dostępne jest zarówno dla mikro i małych firm, jak i dla średnich przedsiębiorców zatrudniających nawet do 3000 pracowników. Kredyty skierowane są także do spółek komunalnych i jednostek samorządu terytorialnego. Maksymalna wartość kredytu udzielanego na konkretne przedsięwzięcie wynosi 12,5 mln euro, a wartość samej inwestycji może sięgać nawet 25 mln euro - czytamy w komunikacie BOŚ.

Zobacz też rozmowę money.pl. Gowin: dajemy miliard na badania


Wkład własny inwestora to 15 proc. wartości inwestycji. Możliwe jest także łączenie różnych źródeł finansowania (fundusze krajowe, zagraniczne) oraz refinansowanie poniesionych już przez inwestora kosztów, podano także.

BOŚ podał, że w ramach najnowszej linii EBI 40 proc. środków przeznaczonych jest na finansowanie projektów przyczyniających się do działań na rzecz klimatu. Kredyt udzielony przez EBI jest objęty gwarancją w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych - jednego z filarów Planu Inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską pod kierownictwem Jean-Claude'a Junckera.

msp, boś, finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
doks
2017-08-21 13:54
Hehe a zabezpieczenie na 150% wartości kredytu ale o tym dowiesz sie na miejscu
zabro
2017-08-18 09:43
ZUS okrada polakow z naleznej im kasy.
ajo
2017-08-18 08:12
BRAWO dobra zmiano. Firmę zarejestrujesz w 1dzień, ale jak masz 1grosz długu jesteś obywatelem 2 kategorii niezgodnie z Konstytucją pozbawiony opieki medycznej. Ciekawe ile firm zawiesi swą działalność. Brakuje kasy z niewydolnych państwowych spółek to szukają pieniędzy gdzie popadnie na oślep bez wybiegania choćby na rok w przyszłość. Teraz jesteśmy my wszystkowiedzący, a po nas tylko zgliszcza. Idzie kryzys w gospodarce światowej i marzę ujrzeć wyjeżdżające z Sejmu taczki.
Pokaż wszystkie komentarze (4)