Notowania

dotacje
06.04.2010 06:31

Firmy tracą dotacje przez biurokratyczne absurdy

PARP zarzuca im uchybienia formalne. Problemem staje się nawet brak spinacza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee90/iStockphoto)

Przedsiębiorcy mogą nie dostać unijnych dotacji. Powód? Załączniki do wniosków nie były z nimi trwale spięte.

Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która rozdziela pieniądze z Unii Europejskiej, napisała do jednej z firm o _ uchybieniach formalnych _ we wniosku.

Jak czytamy w _ Gazecie Wyborczej _, zarzucono wnioskodawcy, że załączniki były spięte oddzielnie od wniosku. Okazało się, że nie można przyjechać i spiąć dokumentów. Trzeba składać nowy wniosek.

Problem w tym, że przez brak spinacza, firmy tracą miejsce na liście. Wcześniej obowiązywała zasada, że jeśli uzupełniło się wniosek w ciągu doby, nie traciło się kolejki. Teraz PARP poinformował przedsiębiorcę, że już tak nie jest.

Dziennik zaznacza, że to kolejność - a nie jakość projektu - może zdecydować o tym, kto sięgnie po unijne dotacje.

Przedsiębiorcy, do których PARP przed świętami rozsyłała faksy z zastrzeżeniami, ubiegali się o pieniądze z Programu Operacyjnego _ Innowacyjna gospodarka _. Przeznaczone są one dla innowacyjnych przedsiębiorstw. Na projekt można wziąć do 10 milionów złotych i dostać zwrot nawet 100 procent poniesionych kosztów.

* [ Biurokracja i brak standardów pożerają unijne dotacje ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/biurokracja;i;brak;standardow;pozeraja;unijne;dotacje,111,0,599151.html )
* [ Wnioski o dotacje na e-biznes tylko przez internet ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/wnioski;o;dotacje;na;e-biznes;tylko;przez;internet,214,0,597974.html )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: dotacje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, zarządzanie, najważniejsze, kapitał, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz