Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
innowacje w firmach
13.01.2011 15:39

Jak zdobyć pieniądze na innowacyjny biznes?

Do końca stycznia Agencja Rozwoju Pomorza czeka na biznesplany od autorów innowacyjnych pomysłów z całej Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do końca stycznia Agencja Rozwoju Pomorza S.A. czeka na biznesplany od autorów innowacyjnych pomysłów z całej Polski. Konkurs skierowany jest do osób fizycznych oraz przedsiębiorstw we wczesnej fazie rozwoju.


Konkurs _ Od pomysłu do biznesu – napisz biznesplan z Inwestornią _ może być pierwszym etapem realizacji pomysłów na nowoczesną firmę. Udział w konkursie umożliwi wybranym uczestnikom zaprezentowanie swoich pomysłów przed inwestorami prywatnymi, przedstawicielami sieci aniołów biznesu oraz funduszy kapitałowych i zalążkowych, a tym samym stwarza możliwość pozyskanie kapitału na realizację najbardziej interesujących pomysłów.

Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o zalogowanie się na stronie www.inwestornia.pl i dodanie swojego pomysłu do tzw. _ Bazy pomysłów _. Następnie pomysłodawca przystępuje do tworzenia biznesplanu. Znacznym ułatwieniem dla uczestników jest fakt, że formularz biznesplanu funkcjonuje on-line i jest uzupełniony o liczne wskazówki oraz podpowiedzi.

_ - Najważniejsze, aby nowe pomysły weszły w życie, a nie zostały w głowach ich autorów _ - mówi Monika Gancarewicz z Działu Rozwoju Przedsiębiorczości ARP S.A. - _ Doświadczenia związane z rozwojem sieci prywatnych inwestorów wskazują, że jest to możliwe. Stąd pomysł na konkurs, w którym będziemy promować najlepsze innowacyjne rozwiązania. Mamy odpowiednie narzędzia – na przykład generator biznesplanów na stronie inwestornia.pl, dzięki którym nowatorska idea zostaje „opakowana _ w sposób biznesowy. Z drugiej strony, umożliwiamy kontakty z realnymi inwestorami”

ARP S.A. przyjęła następujące kryteria oceny zgłoszonych biznesplanów: innowacyjność, realność przyjętych założeń, stopień zaawansowania projektu (gotowość do realizacji/wdrożenia na rynek), zespół osób realizujących pomysł oraz parametry finansowe inwestycji.

Do następnego etapu konkursu przechodzi do 10. Finalistów, spośród których zostaną wyłonieni autorzy 5. najlepszych biznesplanów. To właśnie oni zaprezentują osobiście swój pomysł przed inwestorami prywatnymi, przedstawicielami sieci aniołów biznesu, funduszy kapitałowych i zalążkowych podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w Trójmieście w kwietniu 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t40261.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/masz;ekologiczna;firme;walcz;o;pieniadze,171,0,743595.html) Masz ekologiczną firmę? Walcz o pieniądze Ministerstwo środowiska chce promować najlepsze technologie w dziedzinie ochrony środowiska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t20700.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/faktoring;czym;jest;i;kiedy;sie;oplaca,153,0,732057.html) Faktoring: Czym jest i kiedy się opłaca Koszt finansowania faktoringu może ponieść wierzyciel, dłużnik lub oba podmioty wspólnie. Dłużnik dostaje dodatkowy czas na spłatę zobowiązania, ale i on ponosi koszt wypłaconego wierzycielowi kapitału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t92534.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/polskie;firmy;nie;szukaja;nowych;technologii,121,0,652409.html) Polskie firmy nie szukają nowych technologii Odsetek przedsiębiorstw poszukujących innowacji spadł z 60 do 20 procent.
Tagi: innowacje w firmach, pozyskiwanie kapitału, wiadomości, zarządzanie, kapitał, msp, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz